Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
foto oprema i pdv

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 12.01.2007 19:04    Post subject: foto oprema i pdv Add user to your forum ignore list Reply with quote

spremam neku narudzbu sa bhphotovideo pa me zanima kako se naplaćuje pdv. na sveukupnu cifru plaćenu ili na svaki komad posebno?

fala Smile

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.01.2007 06:25    Post subject: Re: foto oprema i pdv Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
spremam neku narudzbu sa bhphotovideo pa me zanima kako se naplaćuje pdv. na sveukupnu cifru plaćenu ili na svaki komad posebno?

fala Smile


na ukupnu vrijednost koju napisu.
vjerovatno ce ti doci doma obavijest da posaljes racun, iako im pise na kutiji,
pazi da ti ne naplate postarinu, jer obicno na racunu pise neznam
500$ + 80$ postarine pa im koji put pobjegne ako se ne pazi.

kaj se trosi kaj? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Marinshe



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 60
Location: Osijek

PostPosted: 13.01.2007 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej Kaks primila sam tvoju poruku na DA no eto zaboravih ti odgovoriti pa cu ovim putem Razz

Kad naručujem preko bhphotovideo obicno biram onaj prvi najjeftiniji način dostave (mislim da je 30 dolara) i s njim ti ako nije vrijeme nekih blagdana roba dođe u roku od tjedan do dva. Evo sad sam za ovaj zadnji objektiv platila onaj drugi način dostave, koji ti garantira isporuku u 7 dana i zaista bilo je tako a dođe samo 20 dolara više, tj 51 Smile Govorim, prvi, drugi način dostave jer kad kupuješ preko bhphotovidea na zadnjoj stranici narudžbe biraš način dostave a imaš ih tri ili četiri... Mislim da se ne placa PDV na tu robu vec samo carina, jer ja sam platila upravo onoliko koliko sam stavila u košaricu + dostava.

_________________
web: http://www.marinshe.com // photo blog: http://marinshe.bloger.hr // dA: http://marinshe.deviantart.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.01.2007 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marinshe wrote:
Hej Kaks primila sam tvoju poruku na DA no eto zaboravih ti odgovoriti pa cu ovim putem Razz

Kad naručujem preko bhphotovideo obicno biram onaj prvi najjeftiniji način dostave (mislim da je 30 dolara) i s njim ti ako nije vrijeme nekih blagdana roba dođe u roku od tjedan do dva. Evo sad sam za ovaj zadnji objektiv platila onaj drugi način dostave, koji ti garantira isporuku u 7 dana i zaista bilo je tako a dođe samo 20 dolara više, tj 51 Smile Govorim, prvi, drugi način dostave jer kad kupuješ preko bhphotovidea na zadnjoj stranici narudžbe biraš način dostave a imaš ih tri ili četiri... Mislim da se ne placa PDV na tu robu vec samo carina, jer ja sam platila upravo onoliko koliko sam stavila u košaricu + dostava.


mislim da se ne carini (13%) vec samo pdv, i ne bi smjeli naplatiti dostavu, mislim gdje zivimo, nazxalost rade, ali se uvijek carini vrijednost ne dostava. pa si vjerovatno platila carinu na vrijednost.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2007 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nešto sam načula da ako se dostavlja UPS-om ne plaća se carina, isto tako da uopće ne postoji carinska tarifa za foto opremu. samo taj prokleti PDV ... bo

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 14.01.2007 21:29    Post subject: Re: foto oprema i pdv Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

pazi da ti ne naplate postarinu, jer obicno na racunu pise neznam
500$ + 80$ postarine pa im koji put pobjegne ako se ne pazi.



znači, ako skužim da su mi naplatili poštarinu mogu im srat? Smile

Quote:
kaj se trosi kaj? Smile

a troši se da ... objektivčić novi i preko nekoliko filterčića Very Happy

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2007 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Nešto sam načula da ako se dostavlja UPS-om ne plaća se carina, isto tako da uopće ne postoji carinska tarifa za foto opremu. samo taj prokleti PDV ... bo


da bi se oslobodila carine za foto opremu (ljudi misle da se sva foto oprema ne carini) trebas imati racun tj, ako firma salje, automatski se ne carini, vec samo pdv.

ako ti netko salje privatno, po meni najbolja opcija, moguce je da izbjegnes sve. znaci, kupis, posaljes frendu. frend to fino zapakira, i stavi na neku kurirsku dostavu, ne usMail i slicno, vec fedex, ups, dhl, koji dostavljaju kod nas, caka je u vrijednosti paketa.

iz iskustva su mi u posti, na carinskom odjelu, zaglavili objektiv i sjenilo, a vrijednost je krivo napisana na 2x75$ tako da je carinjeno sa 13% i pdv 22% na 150$ sto nije mala cifra sa obzirom da si platio vec objektiv.

tako da frend koji bi ti slao, neka napise neku minimalnu vrijednost, tako da ako zaglavi na carini da ti carine na 20 dolara ili vrijednost koju stavis, ako uopce carine. ak ne, nikom nista, dodje ti doma.

kod slanja upsom, moras deklarirati sto se salje jer ti napisu (sitnim slovima) da prilozis nesto jer postoji mogucnost carinjena odredjenih proizvoda.

Quote:
znači, ako skužim da su mi naplatili poštarinu mogu im srat?


jok,, meni je doslo sve to,, i iskrneo od nerviranja nisma niti gledao kolko je naplaceno, vec da moram platiti ili ce vratiti posiljatelju, a sa obzirom da si to vec platila,, ako vrate samo si na gubitku. ja sam zvao i kenjao, al mi frajer rekao da se to tako naplacuje.
-ja sam mu rekao da necemo u evropu sa takvom politikom, a on je reko da ga boli..

hehe, tako da je po meni najbolje,, ako imas nekog frenda nekog, frend frenda, da ste ok, da ne pobjegne u rusiju sa time, da to kupis i posaljes njemu, i onda on neka posalje sa nekom minimalnom vrijednosti koju moze staviti, ali od vrata do vrata i to je to.

naravno, uvijek ima iznimaka da ti nitko nista ne gleda to na carini, ali ljudi zaborave da imaju rengen pa vide sta je nutra, tak da ono,,

meni je zena rekla 'znam ja sta Vi radite, to kuipite na ebayu i onda muljate drzavu' haha,, opasne su koke tamo Smile

sretno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 29.01.2007 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam "lijepo" nedavno iskustvo sa satom Polar - slao mi ga je isto tako jedan frend iz Njemačke - dakle nije bilo od neke firme i na carini su "ocjenili" da je vrijednost oko 1000 kn i na to sam platio 360kn carinu, pdv i još nekakve takse od pošte. Na kraju me sat došao kao da sam ga kupio tu kod nas. Crying or Very sad
S objektivom i sličnim skupim stvarčicama se više ne bih usudio ni pokušati.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.01.2007 04:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bivi wrote:
Imam "lijepo" nedavno iskustvo sa satom Polar - slao mi ga je isto tako jedan frend iz Njemačke - dakle nije bilo od neke firme i na carini su "ocjenili" da je vrijednost oko 1000 kn i na to sam platio 360kn carinu, pdv i još nekakve takse od pošte. Na kraju me sat došao kao da sam ga kupio tu kod nas. Crying or Very sad
S objektivom i sličnim skupim stvarčicama se više ne bih usudio ni pokušati.


na paketu mora pisati vrijednost, tako da ako tesko da su ga oni ocijenili po nekom svom katalogu. uzeta je vrijednost `paketa na koji je placen pdv i carina (13% + 22%)

zato ja kada saljem nesto vrijednije, saljem fedexom, i stavim minimalnu vrijednost, tako da i ako carine, carine na 50 baksa ispod ne idem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group