Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Widescreen ili 4:3 za video obradu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boner



Joined: 08 Dec 2006
Posts: 52

PostPosted: 02.02.2007 00:00    Post subject: Widescreen ili 4:3 za video obradu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle kako stoji u naslovu zanima me da li mi je bolje uzeti widescreen ili 4:3 oblik monitora?
Zbog raspona cijena (citaj moje mogucnosti) najblizi sam odluci da uzmem LG FLATRON L194WT 19" ali nakon tona procitanih tekstova i mog neiskustva u radu sa widescreenom nisam siguran da je to bolja odluka s obzirom da bih ga najvise koristio za video obradu(montazu) i ponesto grafike prije svega rad sa Adobe programima. Neka max cijena koju trenutno mogu izdvojiti za monitor je 2500 kn.
Tako da ako imate nekih iskustava sa ovim problemom vrlo rado cu saslusati savjet
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2007 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u svakom slucaju ti preporucam widescreen jer. ruku na srce, 4:3 ce uskoro vidit svoj kraj, a razdoblje widea tek pocinje.. ako ti nije bed izdvojit vise para za monitor onda ti preporucam ovog

http://ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=22846&Provjera=633094788463025200

da ti podjelim iskustva sa wideom, ako ti sta znaci, ja sam uvijek bio protiv widea, nekako sam mislio da ce sve to izgledat zbrda zdola, al kad sam par dana proveo kod frenda sa 22" wideom, moram priznat da sam osto odusevljen i da je povratak na 19" 4:3 bio neugodan povratak u realnost.. svi koje znam a kupili su si wide sa nekim, u 4:3 formatu abnormalnim vrijednostima, nisu pozalili ni lipe sto su dali za njega.. tako da.. i think you get my point Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 14.03.2007 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni se nekako cini da je bolja varijanta standardni format x 2
nedavno smo uzeli jedan 23" wide monitor i moram priznati da mi je povrsina bila nekako mala
jer dijagonala je 23 ali visina ka kod 19".....srecom nije bio dobar pa smo ga vratili i uzeli 2 21.3" sto mi je puno prakticnije

ako mozes uzmes 1 sad a 1 kad budes mogao i imas puno kvalittniji radni prostor
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2007 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Widescreen definitivno! uostalom, nije li prirodnije widescreen? sjeti se samo kako ti oči stoje na glavi - jedno kraj drugoga, a ne jedno iznad drugoga?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 15.03.2007 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za video, definitivno widescreen.
Back to top
View user's profile Send private message
mihael.mafy



Joined: 25 Mar 2007
Posts: 5

PostPosted: 26.03.2007 00:50    Post subject: LG FLATRON L194WT Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam osobno taj WideS.

Jako zadovoljan radi mi non stop skoro ne gasim komp.
Jako pristupacna cijena kao 1.
drugo kada se navikens na WS biti ce ti cudno kada dodes kod nekoga na 4/3.
Ima jako dobre modove znaci u tren oka mozes promjeniti mode, npr. obradujes sliku i koristis malo veci kontrast, ok to je mod 1.
Ali usput radis oko filma kojeg obradujes hop jedan klik i na MOD2 koji je za Filmove jer je razlika u kontrastu i toplini drugacija.

Jeruj mi neces pogrijesiti ako ga izaberes.

Sretno Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group