Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
click to activate this object + disable right click menija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 30.03.2007 21:16    Post subject: click to activate this object + disable right click menija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako maknuti "click to activate this object" okvir koji se u ie7 pojavljuje oko flasha?

Izguglao sam nekoliko javascript nacina, ali mi iz nekog razoga niti jedan ne radi i jednostavno vise ne shvacam gdje grijesim.

Sto vi koristite?


Zanimalo bi me jos kako maknuti right click meni iz flasha?
Dakle ne mislim na menu="false", koji i dalje baca meni, samo s manje opcija, nego bi me zanimalo kako kompletno onesposobiti right click, to jest da se nakon desnog klika jednostavno nista ne dogodi?
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 30.03.2007 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno:
http://www.bobbyvandersluis.com/ufo/

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 30.03.2007 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stavi ovaj komad javascript-a na kraj HTML-a (ili na body onload):

Code:
theObjects = document.getElementsByTagName("object");
for (var i = 0; i < theObjects.length; i++) {
theObjects[i].outerHTML = theObjects[i].outerHTML;
}
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jay-S
Guest





PostPosted: 30.03.2007 23:37    Post subject: Reply with quote

IE flash problem:
http://www.amarasoftware.com/flash-problem.htm
Back to top
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 28.04.2007 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvaljujem svima na odgovorima.

Recimo da sam rjesio "click to activate this object" problem (stavio sam swfobject skriptu), ali sada imam novi problem.
Dakle flash vise nema obrub i za interakciju s njim nije potrebno klikati po njemu, ali sada me muci ovo (doduse to me mucilo i prije, al probleme treba rjesavati jedan po jedan Smile)

http://img256.imageshack.us/img256/6047/27399435rc2.gif

http://img260.imageshack.us/img260/20/36934662pu1.gif

Kako da se rjesim "to help protect your security microsoft...." trake?

U biti ovdje mozete pogledati kako to izgleda, koliko vodim traka se pojavljuje samo u ie7, u ie6 je sve ok.

EDIT:
Sada sam primjetio da se kada uploadanu stranu ucitavam sa servera zuta traka vise ne pojavljuje (makar je kada je dizem s diska uvijek tu), moze li mi netko potvrditi da je stvarno tako?



Kad sam vec tu da puknem jos par pitanja, doduse nisu vezana uz ovu temu, al glupo mi je otvarati topice po cijelom forumu, a i siguran sada da ce se i ovdje naci ljudi koji ce znati kako rjesiti navedene probleme.

1. Mozete li mi preporuciti skriptu koja bi omogucila normalan prikaz transparentnih png-ova u ie6?
Igrao sam se s par komada (nazalost vise se ne sjecam kojih), al bez nekog uspjeha (makar mislim da je problem u meni ne u njima Smile) pa bi volio znati sto vi koristite?

2. Moze li mi netko odgonetnuti zbog cega mi je header slika u ie6 srezana?
U css-u je definirano;

img.header {
margin-left: -220px;}

U Firefoxu i IE7 je sve u redu, al IE6 iz meni neshvatljivih razloga odreze tih 220 px.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 29.04.2007 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a traka ce ti se javiti samo kada gledas site lokalno.
tako da za preview pocni koristiti neki pravi browser, a kada je na netu, mozes vidjet kako izgleda tamo.

za to ugasiti, ja sam pratio one odlicne tutorijale i nikako nisam mogao ugasiti tj maknuti taj bar, i odustao sam.


sretno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group