Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
koji monitor za graf. dizajn?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 01.01.2008 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma svi imaju manje vise istu normu, ali su dosta nepovoljni. Nesto u stilu da ako imas ih par komada na površini 1 incha, i to ako je u "sredini" ekrana, ako je uz rubove onda ih moras i vise imat da ti uvaze garanciju. Za 2 mrtva pixela mislim da nema teoretske da ce ti uvazit.

Moj savjet ti je okani se buljenja u mrtve pixele. Ja od ta dva necova komada 1 je dosao sa 3-4 mozda i vise mrtvih pixela.. pilao sam se prvi dan.. nakon 2 me malo mucilo.. 3 dan sam zaboravio da postoje. Ja uopce ne skuzim da ih ima, jer normalnom radu ako sjedis s normalne cak i malo "blize" nego normalne udaljenosti od monitora ne skuzis. Osim ako buljis u tu tocku sa par cm udaljenosti na crnoj pozadini. Ovaj "glavni" monitor na kojem radim vise mi ima mrtve pixele a ovaj drugi ne, ali posto ni ne skuzim mi se neda ni zamjenjivat im pozicije !

@Muad_dib taj samsung mi je bio opcija kad sam kupovao ali posto mi je najvaznije bilo da je wide onda ga nisam uzeo. Vjerojatno da postoji wide verzija bi ga uzeo jer sam nekako najvise preferirao samsung tada. Ali evo iskreno citao sam i neke manje povoljne komentare za 971P a i nebi bas rekao da nepostoji nista kvalitetno u tom rangu.
Back to top
View user's profile Send private message
Thule



Joined: 23 Jan 2008
Posts: 14

PostPosted: 23.01.2008 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da se ja ubacim sa pitanjem

koja je razlika izmedu cinema 23" i monitora od 10 k kuna, osim u 2500kn tj jel vrijedi dat vise za recimo Eizo S2411W-BK
Back to top
View user's profile Send private message
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 24.01.2008 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da su cineme solidne ali ako si vec u djiru za do 10 k kn onda razmisli si uzet nec-ov od 11-12k kn, 26'' kažu da je jedan od najboljih lcd-ova Smile Neznam ti sad tocno model, pogledat cu ti jos ali ono zavisi za sta ti treba? Ako nisu preveliki zahtjevi mozes uzet i neka dva jeftinija mon. za te pare (kao recimo ja Cool ).

eto naso sam, model je NEC 2690WUXi
Back to top
View user's profile Send private message
Thule



Joined: 23 Jan 2008
Posts: 14

PostPosted: 24.01.2008 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam tolko u diru do 10k zapravo budet je oko 35k za racunalo, printer i mon,
racunalo najvjerovatnije mac pro 2.66 GHz verzija + printer canon 9000 il 9500 otatak love je za monitor

inace treba mi za graf, 3d, foto i video - student sam i nisam jos usko specijaliziran Smile u prilici sam si sad uzet novu opremu
Back to top
View user's profile Send private message
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 27.01.2008 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!

Ljudi, ima netko iskustva s monitorom Philips 200WP7. prvenstvena namjena je obrada fotografija, nikakvo igranje i gledanje filmova.

_________________
El Surio !
Back to top
View user's profile Send private message
VerbNero



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 64
Location: varazdin, lipovnik

PostPosted: 27.01.2008 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristim Philips 200 WP 7 ES i vrijedilo je svake kune. Ne igram igrice, tu i tamo koji filmić. Uglavnom 3D i Photoshop i Painter...Kupih ga u hg-spotu, a da pokucam nema niti jedan dead pixel. Topla preporuka.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 17:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

STANJE NA HRVATSKOM TRŽIŠTU LCD MONITORA

LCD monitori za grafiku i njihova nabava u Hrvatskoj su posebna, strašna, priča. Naši trgovci su generalno bahati;
1.) uglavnom ne dopuštaju pregled monitora prije kupovine (iznimka Kodeks i Vemil uz puno sreće)
2.) nema povrata u roku 7 dana ako vam se monitor ne sviđa (osim u iznimnim slučajevima sa značajnom doplatom +15% vrijednosti monitora)
3.) usluga i znanje trgovaca je ekstremno slabo.
Ovo govorim iz iskustva jer sam nedavno prošao 2-mjesečnu torturu kupovanja 24" LCD monitora za grafiku, kojeg sam na kraju kupio u Austriji. Mislim da možda moje iskustvo može nekome biti od koristi.


PREMISE ZA "GRAFIČKI" LCD MONITOR

"Grafički" rad (CAD, obrada fotografije, obrada videa, grafički i web design...) zahtijevaju monitor sa oštrom slikom (zadovoljavaju zapravo svi monitori sa DVI ulazom), vjernim bojama, dobrim kutevima vidljivosti i relativno dobrim odazivom (važno za video obradu i CAD animaciju). To isključuje većinu monitora na našem tržištu koji imaju tzv TN panel(matricu). Monitori koji mogu zadovoljiti grafičare su oni bazirani na MVA, PVA, S-PVA i IPS matricama.
Prije nekoliko godina neki LCD-i su imali problma sa geometrijom prikaza (npr. kružnica izgledala kao elipsa), ali ja to nisam primjetio već godinama.
Sve što ću sada napisati objektivno je koliko je to moguće kad su u pitanju monitori. Sve monitore koje ću spomenuti sam proučio ili vidio na djelu. Ipak, imajte na umu; naročito u TN segmentu razlike mogu biti velike na 2 monitora istog modela.


MATRICE

1.) TN - većina današnjih 19"/20"/22"/24" WS monitora - naročito 22" WS
- Samsung N/B serija, Philips V/C/S/X serija, Benq FPxxxWx serije, LG LxxxWx serije, Xerox XMx serije, Dell ExxxW serija, Viewsonic...u nedogled

CONTRA:
- TN panele za sve monitore uglavnom proizvode Samsung i Philips i svi su podjednako loši.
- Možete ih prepoznati po deklariranim kutevima vidljivosti; 160-170H/160-170V.
- TN monitori imaju manji spektar boja, ali u zadnje vrijeme su svi počeli pisati puni spektar postignut el. pomagalima od 16,8mil boja što je obično samo marketing.
- Loši kutevi vidljivosti i kad kazem loši; mislim loši. Onih deklariranih 160 stupnjeva je nerealno jer se boje mijenjaju čim malo pomaknate oči ili glavu, a nakon 160 stupnjeva, tj. 80 od osi (normale) se ne vidi ništa - dakle nije dobro za grafiku.
- Vrlo vidljivo pozadinsko osvjetljenje po rubovima.
- Nehomogena boja. Bleeding.
- Video banding (nečisti prijelazi u gradientima)

PRO:
- Vrlo velika brzina odaziva, što je iskoristivo samo za gamere.
- Niska cijena.

NAPOMENE:
- Ovdje se generalno treba paziti svih Samsungovih modela. Narocito onih iz B serije. Samsung prodaje samo sjajni lak kućišta monitora kao dobar dizajn, a nikakvu kvalitetu. Konkretno se treba paziti modela 226BW.
- Kao najbolji iz ovog TN segmenta se pokazao LG L226WTQ. Ima isti panel kao i spomenuti Samsung ali zantno bolju elektroniku koja izvlači maksimum, tj. minimalizira nedostatke TNa koliko je to moguće.
- Monitori sa TN panelima su jeftini, i stoga ne prolaze stroge kontrole prije prodaje. Iz tog razloga monitori sa TN matricama imaju često bad i stuck pixele. Neki ljudi kažu da su i podložniji bad pixelima.
- Zaobilaziti TN monitore za grafiku osim mozda kao prijelazno rješenje uz mali trošak.

2.) MVA, PVA, S-PVA - 19"/20"/21"/24"/27" WS i 4:3 (ili 5:4) i navodno uskoro 22" WS
- ne znam točno koja je razlika između MVA i PVA, ali znam da je slična tehnologija koja rezuktira sličnim osobinama panela. S-PVA je unaprijeđen PVA i uglavnom se odlikuje većim (punim) spektrom boja.
- Dell WFP modeli (2007-ponekad i ISP, 2405, 2407, 2707), HP LP modeli (1965, 2045, 2465), Samsung (971P/940FN, 214T, 944T, 945T), ASUS PW201, Philips 1907ES,200WP7ES (ponekad ISP), Benq FP 241W...

CONTRA:
- Neki modeli (često ovisi o primjerku i reviziji) imaju problema sa colour bandingom (npr. Dell 2007, 2407 modeli). To smeta onim grafičarima (web, islutracije) koji koriste gradiente gdje je colour banding najviše izražen. Za foto/video obradu IMHO nije bitno.
- Prije su PVA paneli imali i ghost efekt. Ja nisam naišao na takav.
- Previsoka cijena xVA kod nas za ono što nude.

PRO:
- Oštar prikaz
- Izvrsni kutevi vidljivosti - 176-179H/176-179V
- Uglavnom vjerne boje, naročito noviji S-PVA
- Uglavnom bez ghostinga/bleedinga/vidljivih pozadinskih osvjetljenja
- Dovoljna brzina odaziva iako ne kao TN.

NAPOMENE:
- Ovdje generalno treba provjeriti tocno taj model koji se kupuje jer se moze desiti da pojedini modeli imaju problema, sa recimo colour bandingom. Isto tako bih preporučio provjeravanje na bad pixele, jer je to već prevelika svota novaca da bi se trpio bad pixel. IMHO.
- Kao najkvalitetniji od PVA monitora na glasu među grafičarima je Samsung 244T. Ovaj model nisam imapo prilike vidjeti pa ne znam za eventualne nedostatke. Nešto slabiji je 245T, no oni su vrlo skupi i zapravo cijenom vise u rangu IPSa. Cca 9000kn
- Na testovima 24" redovito pobjeđuje Benq FP 241W. I meni se čini izuzetno kvalitetan prikazom i opremom. Cca 6500kn.
- Sličan spomenutom Benqu je i nesto jeftiniji Dell 2407WFP, sa istim panelom i opremom, ali losijom firmwareom i eventualnim problemima sa colour bandingom. Best Buy 24" monitora za manje zahtjevne grafičare (ili za one koji ne mogu izdvojiti više od 6000kn).
- Samsung 214T je kvalitetan 21" 4:3 monitor zanimljiv ekipi koja ne želi WS
- ASUS PW201 sa MVA je najjeftiniji, a mnogima ne odgovara zbog sjajnog premaza koji reflektira svjetlost
- Imao sam prilike raditi na Dell 2707FP i nije se pokazao dobrim rješenjem. Imao je problema sa bandingom, ali što je još gore ima preveliki dot pitch - 0.303, tj. 1920*1200 na 27". Ta rezolucija je dobra na 24" IMHO.
- Internet bruji o skoroj invaziji jeftinijih (3000-4000kn) 22" LCD-a sa PVA/MVA matricama koji bi se uskoro trebali pojaviti na tržištu, a koji karakterstikama zadovoljavaju i grafičare. (Osim onih najzahtjevnijih). Možda bi stoga bilo dobro pričekati neko vrijeme i vidjeti što će se dogoditi kroz mejsec-dva. Jedan od takvih modela je Lenovo L220X rasprodan prije nego što je stigao u dućane. U međuvremenu je izgorila tvornica. Smile.


3.) IPS, I-IPS - 19"/20"/23"/27"/30" WS i 4:3 (ili 5:4)
- Ovi su monitori uvijek zbog visoke cijene bili izvan mojeg područja zanimanja pa ne znam sve detalje, ali na jednom sam imao priliku raditi (Cinema 30") i slobodno mogu reći da su opravdani visokom cijenom.
- Dell 2007 (ponekad sa S-PVA), Dell 3007, HP LP3065, NEC LCD2490W, NEC LCD3090W, Philips 200WP7ES (ponekad xVA), Philips 200P7ES, Apple Cinema 20"/22"/23"/27"/30...

CONTRA:
- Izuzetno visoka cijena
- Neki modeli navodno imaju problema sa ghostingom, ali pretpostavljam da to mogu primjetiti samo profi-gameri, a oni uglavnom ne kupuju ovakve monitore. Ja nisam primejtio ghost ni na jednom IPS monitoru.

PRO:
- Oštar prikaz
- Izvrsni kutevi vidljivosti - 176-179H/176-179V
- Vjerne boje, naročito noviji S-PVA
- Uglavnom bez bleedinga/vidljivih pozadinskih osvjetljenja
- Dovoljna brzina odaziva iako ne kao TN
- Nabolji prikaz u lCD svijetu monitora

NAPOMENE:
- Kao i za MVA/PVA; obavezno provjeriti model prije kupovine.
- Neki low end IPS modeli (Philips 200WP7ES i Dell 2007WFP) ponekad podliježu tzv. lutriji panela, tj. nekad se isporučuju sa ISP, a nekad sa PVA panelom bez znanja kupca. To se može provjeriti samo individualnom detaljnom inspekcijom serijskih brojeva i firmwarea i uglavnom je za kupca u Hrvatskoj neomguće.
- 30" LCD-i sa I-IPS na 2560*1600 rezoluciji, kvalitetom su nabolje rješenje za sve grafičare koji si mogu priuštiti takav monitor. Na žalost i najskuplje. Naročito Apple Cinema 30" sa LG/Philips panelom. Ima i skupljih, ali ne znam što bi moglo biti bolje. Vjerujem da ni Dell 3007 kao ni HP 3065 ne zaostaju puno za 30"Cinema s obzirom da imaju isti panel. Radio sam neko vrijeme na tom monitoru, i osim cijene nema mana. IMHO samo takav monitor može zamijeniti rad na 2 manja monitora.
- Mnogi hvale i taj ovdje već spomenuti 26" NEC LCD2690WUXi i 24" NEC LCD2690WUXi, ali ja o njima ne znam baš puno s obzirom da ih nema na našem tržištu.


MOJ IZBOR

- Ja sam se svijesno odlučio za Dell 2407WFP-HC sa S-PVA panelom bez obzira što sam znao za problem sa bandingom. Kod naših trgovaca nisam naišao na razumijevanje kad sam htio pregledati monitor pa sam ga bio primoran kupiti u inozemstvu gdje sam detaljno pregledao i kupio nakon što sam ustanovio da nema problema. Prvih dana se sve činilo savršenim (izvrsni kutevi, dobar odaziv, bez problema) osim prejakog kontrasta sto je rezultiralo zamorno blještavom bijelom bojom sa primjesom zelenkastog tona. Nakon podešavanja je sve bilo u redu dok nakon nekoliko dana nisam imao priliku raditi nešto sa gradientima i uočio da se pojavljuje manji colour banding samo kad monitor nije na default B/C postavkama. To je mana softvera monitora koju Dell na žalost ne planira riješiti, tj. čak službeno ni ne priznaje grešku. Uglavnom ja sam kalibracijom i odabirom boljeg profila boja minimalizirao banding efekt i sada je gotovo neprimjetan. Ne bi mi smetalo puno u radu da se i jače vidi jer u CADu to i nije tako bitno, ali web dizajneri/ilustratori bi morali paziti na takve stvari. Monitorom sam zapravo prilično zadovoljan, izuzev za moj ukus previsoke cijene.
- Moj drugi monitor koji koristim u paru sa ovim Dellom je 19" AG Neovo F-419 sa MVA matricom o kojem mogu pričati samo u superlativima. Gotovo savršen monitor. Savršen kad se u obzir uzme cijena. Osim kontrasta i jako primjetnog ghostinga (što meni nije bitno) bolji je od većine monitora koje sam vidio. Prije 3,5g sam ga kupio za 2500kn koliko je kostala i većina 19" TN monitora. Nisam ni znao tada što je to TN/MVA panel, a nisam ni znao kako dobar monitor kupujem. Na žalost F-419 kakav se danas prodaje je totalno smeće sa TN panelom ŽNJ kategorije. Da sam znao kupio bih barem još dva tada. Ako netko ima takav F-419 iz prve serije (proizveden 2004) otkupio bih ga odmah... Smile


ZAKLJUČAK

- Bolja su 2 manja kvalitetna monitora od jednog velikog manje kvalitetnog.
- Dobro pazite što kupujete i informirajte se.
- Nemojte dozvoliti primitivnim hrvatskim trgovcima da od vas rade budale i da vam osporavaju osnovna prava kupca. Sve što kupujete imate pravo pregledati. Svaku robu imate pravo vratiti u nekom roku ako vam se ne sviđa, a niste ju potrgali i imate pakiranje. Imate to pravo ali trgovac će vam 99.99% pokušati osporiti to pravo jer misli da mora varati. Informirajte se kod proizvođaca. Imate pravo dosađivati trgovcu ako želite, a on ima pravo biti budala i ne prodati vam monitor. Zato uvijek postoji kulturnije inozemstvo. Meni je žao što to moram napisati, ali tako je. Naročito posljednjih par godina. Takvo stanje je vjerojatno rezultat velike konkurencije i lošeg obrazovanja trgovaca.
- Ja sam pisao samo o monitorima dobavljivim na našim prostorima. Ako vas zanima i više pogledajte ovu sveobuhvatnu listu sa specifikacijama LCD monitora.
- Nadam se da ovaj veliki post (sastavljen od mnogo manjih koje sam objavljivao po drugim forumima tokom kupovine monitora) neće smetati moderatorima i da će biti od koristi onim "grafičarima" koji se muče u potrazi za monitorom. Da je to netko napisao ovako kad sam ja kupovao monitor uštedio bi mi puno vremena, novaca i živaca.
- Sretno. Trebat će vam.!


adambar

CREDIT: Postovi Mar-a sa pceksperta bili su baza od koje sam krenuo u istrazivanje, pa ga treba spomenuti.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jel znas ukratko sta o samsung sm245B, 24"
http://www.nabava.net/samsung-sm245b-lcd-24__2149_p.php

to ima dobre specifikacije za te novce pa me zanima...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NI SLUČAJNO!

Nikakvih dobrih specifikacija taj monitor nema.
To je najgori od svih 24" monitora.
Lijepo sam napisao; IZBJEGAVATI SAMSUNG B SERIJU!
Ne čitaš ili!?...a gle koliko truda sam si dao da sve objasnim. Mogao si barem pročitat, ak sam ja mogao napisat. Nije tak teško pročitat.
Sjedni, 1.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 05.03.2008 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo bi nadodao kako mislim da nije tocno da se ovaj nec-ov nemoze nabavit na hrv. trzistu, i druga stvar da vecina tih "karakteristika" su ciste lazi. Recimo ovaj odaziv cesto puta je "isforsirani" odaziv te nije realan, a o kontrastu da ne pricam (ne mislim samo na "dinamicki kontrast") nego da svaka firma ima svoju metodu mjerenja kontrasta a ovi skuplji xVA i IPS modeli imaju nesto tocnije podatke.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adambar wrote:
NI SLUČAJNO!

Nikakvih dobrih specifikacija taj monitor nema.
To je najgori od svih 24" monitora.
Lijepo sam napisao; IZBJEGAVATI SAMSUNG B SERIJU!
Ne čitaš ili!?...a gle koliko truda sam si dao da sve objasnim. Mogao si barem pročitat, ak sam ja mogao napisat. Nije tak teško pročitat.
Sjedni, 1.

nisam sve detaljno procito, vec preletio, al ja sam mislio da kad je nesto SM - broj broj, da je onda to SM serija a ne B. tako da.. neznam, 2ms response time i 3000:1 kontrast je jako lose? dobro, trebam se informirati onda o ekranima. hvala u svakom slucaju
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2008 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
Samo bi nadodao kako mislim da nije tocno da se ovaj nec-ov nemoze nabavit na hrv. trzistu

Ja ga nisam našao na cjeniku nigdje zadnjih par tjedana. Mozda neka firma koja se bavi uvozom NEC monitora i nije zastupljena na nabavi.net
dbomez wrote:
i druga stvar da vecina tih "karakteristika" su ciste lazi. Recimo ovaj odaziv cesto puta je "isforsirani" odaziv te nije realan, a o kontrastu da ne pricam (ne mislim samo na "dinamicki kontrast") nego da svaka firma ima svoju metodu mjerenja kontrasta a ovi skuplji xVA i IPS modeli imaju nesto tocnije podatke.

Upravo o tome se i radi. Karakteristike ne znace nista. Osim onih o kutu vidljivosti jer se po njima jos uvijek moze skuziti koja je matrica upitanju. Kako se stvari krecu pitanje je dana kad ce i to poceti lagati.

blackduke wrote:

trebam se informirati onda o ekranima

I bolje ti je, inace ces plakat nad bad pixelima, losim bojama sa glavoboljom. A debeli trgovac ce ti se smijat i reci ti; "A ko ti je kriv kad si od mene kupio takvo sranje. Nema garancije. Nema zamjene. Nema povrata."

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 05.03.2008 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adambar wrote:
Ja ga nisam našao na cjeniku nigdje zadnjih par tjedana. Mozda neka firma koja se bavi uvozom NEC monitora i nije zastupljena na nabavi.net


Ahh, isprike.. Bio sam kupio svog malenog nec-a u m-computer i kad sam kupovao tamo su imali i taj model, sad gledam uopce nemaju nec-ova Rolling Eyes iako sam vidio da ovaj moj model sad imaju u par trgovina u kojima prije nije bilo, cak se nadje po 4k kn, da je tad bilo tako bio bi ustedio 1k Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vec_7



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 21

PostPosted: 05.03.2008 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poz. I ja u vrlo skorom vremenu kupujem novi monitor, puno su mi pomogli ovi savjeti na
formu, pa hvala svima na savjetima.
Mene zanima jedna stvar, pošto nikad nisam imao prilike radit na 2 monitora istovremeno
da netko ko ima u tome iskustva napiše par riječi. Zanimaju me neke prednosti i nedostatci.
I na koju to foru funkcionira? na jednoj kanti, 2 kante, jedan miš i tipkovnica, baš sumnjam
da su potrebna 2 miša i 2 tipkovnice. Možda će se mnogi ovom nasmjat ali nikad se nisam stvarno susreo s tim a jako me zanima. Puno hvala svima unaprjed.

_________________
DON CORLEONE In Godfather we trust!
http://vec7.deviantart.com/
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 05.03.2008 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vec_7 wrote:
I na koju to foru funkcionira? na jednoj kanti, 2 kante, jedan miš i tipkovnica, baš sumnjam
da su potrebna 2 miša i 2 tipkovnice. Možda će se mnogi ovom nasmjat ali nikad se nisam stvarno susreo s tim a jako me zanima. Puno hvala svima unaprjed.


jedna kanta, graficka kartica sa 2 izlaza (ili 2 graf. kartice), stavis monitor jedan do drugog, u win podesis pozicije i rezolicije (koji je lijevo, a koji desno)... i jednostavno najnormalnije radis, samo ti mis ne udara u rub monitora nego prelazi na drugi monitor... nista strasno i zapravo jako korisno...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

adambar wrote:
I bolje ti je, inace ces plakat nad bad pixelima, losim bojama sa glavoboljom. A debeli trgovac ce ti se smijat i reci ti; "A ko ti je kriv kad si od mene kupio takvo sranje. Nema garancije. Nema zamjene. Nema povrata."

povrata ima, unutar 7 dana, nemora bit nis krivo s uredjajem, vec samo nisi zadovoljan.
bio sam vec vratio jedan monitor unutar 7dana, bio rekao da nisam zadovoljan i to je to.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 01:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

povrata ima, unutar 7 dana, nemora bit nis krivo s uredjajem, vec samo nisi zadovoljan.
bio sam vec vratio jedan monitor unutar 7dana, bio rekao da nisam zadovoljan i to je to.


Ja sam zvao sve redom. Oni koji su dozvoljavali povrat su za to uglavnom i trazili dodatni novac koji zakonski nemaju pravo traziti. Cak i zastupnici nekih monitora za Hrvatsku. U webshopovima (po definicji oni koji kao ne dozvoljavaju pregled prije kupovine ili salju postom, iako su to skoro svi) imaju dužnost i običaj prihvacati monitore natrag od ljudi koji "nisu zadovoljni". Za to traze doplatu troskova birokracije (obicno 150kn) + 5-15% vrjiednosti proizvoda. Zvao sam bas sve, sve, sve trgovine zastupljene na nabavi.net i uvijek je odgovor bio takav. Posebno su osjetljivi kad su u pitanju skupi monitori jer tu mogu najviše zaraditi na škartnoj robi.

U tvojem slucaju mora da se radilo o slucajnosti ili stvarno dobrom trgovcu, sto je malo vjerojatno.

A ako neka firma stvarno ima takav pozitivan stav prema kupcima; molim te reci mi o kojoj se radi da mogu ubuduce sve tamo kupovati.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 01:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dva ducana u koja ja kupujem, hgspot i links, imaju policy returnanja 7 dana.
ako si platio kesom mos dobit novce, ako si platio karticom, zamjena robe.

zovi pa vidi, ja znam da sam prije 5 mjeseci zamijenio monitor, a vec sam 10tak puta mjenjao neku robu unutar 7 dana s kojom nisam bio zadovoljan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 06.03.2008 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
zovi pa vidi, ja znam da sam prije 5 mjeseci zamijenio monitor, a vec sam 10tak puta mjenjao neku robu unutar 7 dana s kojom nisam bio zadovoljan.


znači zbog tebe svi ostali ne žele zamjenit robu... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
vec_7



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 21

PostPosted: 06.03.2008 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I Kad radim na 2 monitora, da li mogu npr. na jednom monitoru radit u corelu a na drugom u photoshopu, dakle sa 2 programa istovremeno?

_________________
DON CORLEONE In Godfather we trust!
http://vec7.deviantart.com/
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.03.2008 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vec_7 wrote:
I Kad radim na 2 monitora, da li mogu npr. na jednom monitoru radit u corelu a na drugom u photoshopu, dakle sa 2 programa istovremeno?


ne, strogo je zabranjeno istovremeno imati pokrenut i rasterski i vektorski program

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 06.03.2008 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma zeza te Smile Mozes radit sta god oces, zamisli to kao jedan veliki ekran jako duguljasti, plus opcije sto mozes maximizirati prozor tako da ti recimo zauzme cijeli jedan ekran. Ja recimo kad kodiram na jednom imam "kod" a na drugom firefox i uvijek imam pregledno ono sto radim. Ali ono, rad s 1 monitorom nakon duzeg vremena sa 2 mi je doslovno nezamisliv, iskreno kad budem skupio love gledat cu da ubodem i treci jer zelim potpunu slobodu Very Happy Jednostavno nemogu opisat taj osjeca, skoro da sam zaboravio sta je to alt+tab hehe. Jako je prakticno kad radis neki tutorial pa na jednom citas kako se radi a na drugom to radis, jednostavno rad s 1 monitorom bi trebalo zabranit Smile
Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 06.03.2008 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super tekstic
nakon ovog mi dodje sa si ODMA postavim jos jedan monitor
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vec_7



Joined: 19 Sep 2007
Posts: 21

PostPosted: 06.03.2008 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hval, hvala, hvala!
Sad mi je sve jasno. I mislim da ću reskirat i prekršit zabranu za rad na
2 monitora u vektorskom i rasterskom sustavu, pa neka me vataju Smile

_________________
DON CORLEONE In Godfather we trust!
http://vec7.deviantart.com/
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2008 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja prije par godina presao na rad na dva monitora, i ne vidim kako nazad, definitivno!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group