Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Custom Wordpress design (how to?)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2008 13:29    Post subject: Custom Wordpress design (how to?) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam jel bilo pametnije postat u Server side al sam se odlučio ipak ovdje.
Evo sam instalirao WP po prvi put, ja i PHP nikako nismo u nekim super odnosima i sad tamo imam hrpu nekih fajlova, foldera, šta ti ja znam šta sve ne. Nisam se previše na to obazirao jel mi je bilo bitno da mi to sve skupa samo radi.
E, a ja bi sada tia napraviti svoj dizajn i to primjeniti na WP. Kako?
Čitao sam neke članke na netu, no oni uzimaju neki blank document sa definiranom strukturom i po njemu rade, međutim ta struktura meni ne odgovara. Zanimam me odakle da počnem, nemam pojma!? Gledao sam source i jedino šta odma mogu napraviti je prominiti CSS za tu defaultnu temu, no opet to nije to jel ja bi tia nešto kopletno različito od toga. Gleado sam druge blogove na netu i ima ih svakakvih, različitih struktura, pozicioniranih elemenata, dosta izmjenjenih, e ja bi tako!
Imate li nekakav link ili savjet odakle da počnem i kako da gledam na sve to u cjelini.
Hvala.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.05.2008 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znaš kako ti ja to radim , odem ovdje http://www.wpthemesfree.com/index.php?order=added
izaberem si neku temu odnosno sa strukturom koju ja želim ( imaš stvarno svakakvih )
i opleteš po CSS-u i ostalim fileovima . Osim toga imaš jako puno plug inova za wordpress koje naknadno instaliraš i oni ti omogućuju da ubacuješ razne elemente na site.
Super je stvar , možeš ubacivati flasharu di očeš ... 2 kolone , 3 , stvarno što god hočeš...
Ako ti zapne štogod cimni me na PM!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.05.2008 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skini si temu koja ti odgovara strukturom i pukneš ju wp-content , themes. nakon toga ti se ona pojavi u admin panelu pod design . Klikneš na nju i ona ti je sad tema weba. Nakon toga kreneš u izmjenu odnosno dizajn svog templatea. Imaš strukturu jedino još pobacaš svoje elemente koje želiš... Možeš mijenjati lokalno ,a možeš i u admin panelu isto pod design...
imaš mogućnost kopati po css-u i još nekim bitnim php fileovima. Eto , nadam se da sam ti bar malo pomogao,ali kažem ti ako zapneš negdje cimni me na PM!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2008 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala, odo sad malo prćkat pa se javim kad nešto konkr(eve)tno napravim.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2008 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nešto se mislim.....
Ok, uzet gotov template sa koliko toliko zadovoljavajućom strukturom i onda dalje sam modificirat CSS je OK pristup. Međutim osjećam se nekako opet ograničen tim pristupom rada. Nije valjda da je to jedini način, možda najbrži. Ja bi stvarno tia imat punu slobodu oko markup-a. Jel to moguće uopće sa WP-om? Koliko sam shvatio jedino šta ubacujem je PHP na određene djelove koji su predefinrani (isprogramirani) da "rade" nešto, tipa postovi, komentari itd., samo je probelm šta nemam pojma PHP.
WP docs-i su super al ima tamo za čitat tjedan dana i nikako se nisam uspia snaći u pronalaženju onoga šta je relevantno za mene kod ovog pitanja. Svugdi mi se pojavljuje taj PHP kojeg kad vidim odma bižin dalje, nikako naletit na samo CSS ili HTML. Ok, znam da je PHP glavni sastojak al.....Čitam, čitam i čitam i opet nemam pojma o čemu oni tamo pričaju.

Ovaj prvi savjet od ninje ću uzet u obzir i već krećem nešto radit, a drugi, potpuno slobodni pristup, šta s tim?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 04.05.2008 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj textpattern, brijem da ćeš se lakće snaći nego s WP-om

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.05.2008 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno! php ti ubacuje elemente i vuće opis iz css-a... dakle možeš mjenjati apsolutno sve.
Uzmeš si template koji ima recimo tri kolone : lijevu(koja ti recimo služi za meni)i ispod menija pukneš nekakve reklame, srednja kolona ti služi za postanje odnosno stavljanje sadržaja na site( to također možeš izmjeniti u css), desna kolona ti može poslužiti za nekakve pizdarije također... imaš header i footer koji isto možeš izmjeniti.
PHP ti je tu samo radi komunikacije između site-a i admin-a.
Ostalo sve možeš izmjenjati , jedino ako ti ne odgovara nijedna struktura template....
Možda da mi malo opišeš preciznije što bih htio pa da ti tako pomognem?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 04.05.2008 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napraviš normalan HTML/CSS dizajn i onda ga podjeliš u 3 djela, jedan je footer, jedan je header i jedan je index. U header.php postaviš <head> tag i započneš sa <body> tagom, zatim u footer.php završiš </body>. Naravno u header.php staviš sve što želiš u zaglavlje i ide u header. Tako u footer staviš sve što ide u podnožje.

Onda otvoriš index.php i tamo includeaš header.php i na kraju footer.php. Tu upišeš što želiš na naslovnoj stranici. Dodaš pred kraj sidebar.php gdje ti je sidebar. Onda samo mjenjaš index.php i spremaš ga pod raznim imenima 404.php/pages.php ili što već.

Sav include podataka vršiš putem naredbi koje imaš lijepo izlistane u codexu.

Gle, ne mogu ti to tek tako objasniti, ali osim što bi mogao skinuti predobar cheat sheet te njegovu advanced inačicu, mogao bi i pogledati ovaj nikad dovršeni (ali meni very helpful) tutorial s wickedfire-a.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.05.2008 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Napraviš normalan HTML/CSS dizajn i onda ga podjeliš u 3 djela, jedan je footer, jedan je header i jedan je index. U header.php postaviš <head> tag i započneš sa <body> tagom, zatim u footer.php završiš </body>. Naravno u header.php staviš sve što želiš u zaglavlje i ide u header. Tako u footer staviš sve što ide u podnožje.

Onda otvoriš index.php i tamo includeaš header.php i na kraju footer.php. Tu upišeš što želiš na naslovnoj stranici. Dodaš pred kraj sidebar.php gdje ti je sidebar. Onda samo mjenjaš index.php i spremaš ga pod raznim imenima 404.php/pages.php ili što već.

Sav include podataka vršiš putem naredbi koje imaš lijepo izlistane u codexu.

Gle, ne mogu ti to tek tako objasniti, ali osim što bi mogao skinuti predobar cheat sheet te njegovu advanced inačicu, mogao bi i pogledati ovaj nikad dovršeni (ali meni very helpful) tutorial s wickedfire-a.


Probaj si izvrtiti u glavi vizualno da ti je index.php glavni i da u njemu u biti slažeš layere odnosno kako je nemesis već naveo header footer i ostalo , znaći index ti povlaći header , footer , sidebar i ostale filevoe i stavlja ih pod jedan odnosno index.php ( bar sam ja to tako skužio...) Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2008 16:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Magla se lagano razrjeđuje i vidljivost (čitaj razumljivost) postaje bolja.
Hvala na savjetima i linkovima, svima!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 04.05.2008 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uglavnom, sve imas opisano na wordpress codexu, ok zasad ti se neda proucavat vec oces se bacit na akciju, ok imamo rjesenje i za to, no prije toga da napomenem, codex ti je najbolji prijatelj kad negdje zapne, razne situacije su obradjene i dobro su opisane stvari!

Da se ufuras u strukturu procitaj si ovo http://codex.wordpress.org/Site_Architecture_1.5 jer je ljepo razjasnjeno, ovo pri kraju je manje potrebnije.

E sad ide ono glavno http://www.wpdesigner.com/2007/02/19/so-you-want-to-create-wordpress-themes-huh/
procitaj si ovaj serijal od 16 postova, mozda se cini puno 16 clanaka ali to su podjeljeni po temama, a svaku temu obradis full lako, tako da ako se ufuras za jednu vecer mozes proci cijeli tutorijal i sutra dan radit wordpress teme Razz Najvaznije stvar u cijeloj prici je "loop", to ti je osnova a ostalo se nadograduje, modificira itd. Prvo isprobaj nesto u stilu "klasika" wp tema a kad to savladas bacis se na customiziranje i radis sta god oces. Ja sam poceo tako da sam par tema skinuo obradio preradio, izvrno i prevrno pa naucio sta je sta, nije to lose rjesenje ali vidim da sam mogao neke stvari sam i bolje napravit. Prati ovaj tut, jer je must see, poslje toga ce ti sve biti puno jasnije Smile Mislio sam i sam napisat neki tut za to, ali nisam imao bas vremena al budem uskoro hehe Smile

Ajde kad proucis to bacis se u posao ako bude bilo problema samo pucaj Wink
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 04.05.2008 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbomez wrote:
http://www.wpdesigner.com/2007/02/19/so-you-want-to-create-wordpress-themes-huh/

e da baš sam danas naletio na taj link koji mi je jedini bio ono iznad svih i krenia sam jedan po jedan, odličan tut, hvala.

Također hvala na ostalim savjetima. Evo taman malo tweek-am neku temu i tako nije loše, al nekako se u svemu osjećam stisnut sa svih strana jel krećem od neke zadane strukture i samog koda. Inače prvo opalim po PS-u pa onda usput kontam druge stvari, ovako.....hm očito nisam navika....hbiga....ajde snaću se nekako.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 05.05.2008 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:

Također hvala na ostalim savjetima. Evo taman malo tweek-am neku temu i tako nije loše, al nekako se u svemu osjećam stisnut sa svih strana jel krećem od neke zadane strukture i samog koda. Inače prvo opalim po PS-u pa onda usput kontam druge stvari, ovako.....hm očito nisam navika....hbiga....ajde snaću se nekako.


Ma nije to ti u pocetku se cini tako tj. hocu reci uvijek postoje neka ogranicenja i neki limiti, ali kako budes duze radio i vise kuzio vidjet ces da su ogranicenja zapravo vise u tome koliko znas a manje u samom sustavu. Ja isto kad radim prvo opalim PS napravim temu i kad slice-am, kodiram te implementiram u sustav tek neke manje promjene mozda moram da bi prilagodio sustavu. Ali najveca vrlina kod wordpressa da doslovno mozes mu radit svasta ali sa najminimalnijim znanjem php-a. Isto kad se vec malo ufuras ok ti je ovaj advanced wp cheat sheet. Dobre su spike da svakoj stranici mozes dodjeljivat svoj templejt, svakoj kategoriji mozes isto dodjelit odredjeni templejt, mozes izlistavat samo odredjeni broj postova po kategoriji. A ako oces, probaj prvo samo ubacit dio "loop-a" u dio di zelis text, pa onda dodas title, pa stavis za izlistavanje navigacije itd..
Evo ja sam se sad malo izj... kad sam radio neki sajt za apartmane na 7 jezika ali uz pomoc codex-a i pametno smisljene strukture sam postigao da stranicu koju sam u pocetku mislio da ce biti limitirane CMS funkcionalnosti na kraju postigao ipak flexibilnu web stranicu sa CMS-om poslozenim da ni custom CMS nebi bolje sredio to Razz hehe
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group