Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Windows problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2008 22:04    Post subject: Windows problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav!
Evo naišao sam na problem nakon instalacije Windowsa XP Professional. Kada upalim racunalo imam na odabir dva Windowsa XP (ista dva). Na jednom je nanovo instalirani Windows bez prethodnih programa i drugih sitnica, a na drugom je stari Windows sa svime zivime sto je bilo na njemu.
Na starome Windowsu mi radi Internet bez problema dok mi na novome nece upaliti Internet (Page cannot be displayed).
Mene zanima kako se rjesiti starog ali da na novome proradi internet.
Molim pomoc jer mi je ovo jako vazno! Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 23.05.2008 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

formatiraj disk, snimi opet windozu .
Za internet mi reci ko ti je provider odnosno koji tip neta imaš?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2008 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
formatiraj disk, snimi opet windozu .
Za internet mi reci ko ti je provider odnosno koji tip neta imaš?


Ako sam dobro shavtio tip je Max Adsl.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2008 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dali postoji mogucnost i kako da potpuno ukolinim operativni sistem s racunala i onda instaliram windowse na prazno? Internet cu nekako rjesiti vec!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 23.05.2008 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Maxim001 wrote:
Dali postoji mogucnost i kako da potpuno ukolinim operativni sistem s racunala i onda instaliram windowse na prazno? Internet cu nekako rjesiti vec!


moraš reinstalirat windowse...za to ti treba cd od xp-a i mrvica znanja,ako nikad nisi radio najbolje da ti netko pokaže za prvi put!
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 24.05.2008 08:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
Maxim001 wrote:
Dali postoji mogucnost i kako da potpuno ukolinim operativni sistem s racunala i onda instaliram windowse na prazno? Internet cu nekako rjesiti vec!


moraš reinstalirat windowse...za to ti treba cd od xp-a i mrvica znanja,ako nikad nisi radio najbolje da ti netko pokaže za prvi put!


Točno,ali mislim da nije tako teško. U biti samo ubaciš cd i pići,ako dobro znaš engleski mislim da ti nebi trebao biti problem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2008 11:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da samo radje ukloniti wnduze full pa instalirati da imam jedan os koj normalno radi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 24.05.2008 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti si vjerojatno imao 2 particije i snimio si na svaku jedan windows. Najbolje bi bilo da iz dosa formatiraš obje particije tj. izbrišeš sve iz kompa i onda nanovo instaliraš windowse na c:
Na "novom" windowsu ti ne radi net jer predpostavljam da nisi podesio postavke i napravio konekciju sa tvojim podacima (username, password, poslužitelj itd.)...

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2008 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dali postoji mogucnost da ako instaliram sve nanovo da ce internet raditi? Kako provjeriti mreznu karticu ako je problem u driverima? Zvao sam tehnicku podrsku i oni su mi rekli one neke IP adrese da upisujem i kablove kuda spojiti i sve sam sam pokusao i sve su mi oni rekli ali nece zainat.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 24.05.2008 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidi , ako staviš nove windowse gore postavke za net ti nisu podešene. Nemožeš samo ubost kablove i to je to! Zato sam ti napisao da staviš vrstu ( providera ) u post jer su različite postavke ovisno o tipu odnosno provideru.
Ako ponovo stavjlaš windowse gore moraš i ponovno instalirati i drivere za mrežnu!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2008 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

D-link DSL-584T ako je to to sta treba? Kako da doznam koji mi je driver potreban za mreznu karticu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2008 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel ti mrežna na matičnoj ili je solo?ak je solo onda otvori komp i pogledaj koja je,ak je na matičnoj onda stavi drivere za matičnu..kaj god da je drivere ćeš naći na netu!
Back to top
View user's profile Send private message
Maxim001



Joined: 24 Dec 2007
Posts: 215
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2008 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja otiso do police i uyeo kutiju na kojoj pise driveri i sta sam tamo nasao? Nasao sam drivere Smile
I sta mi bi nego da proradi i ok je sad imam jedan vWindows i radi!
Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 25.05.2008 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još samo podesiš cro keyboard layout i sve super Wink

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group