Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nastavak skolovanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hugama



Joined: 24 Feb 2006
Posts: 60
Location: Varazdin

PostPosted: 23.11.2010 22:40    Post subject: nastavak skolovanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozz svima!
Voljela bi nastavit skolovanje iz graf. dizajna - zanima me neki certifikat, visa skola i slicno... Nesto sto je na glasu kao kvalitetno, a nije klasicni bacc. jer radim i nemam vremena za cjelodnevna predavanja, skupljanje potpisa itd.... Diplomirala sam na informatici (mag), a sve sto znam na polju dizajna sam naucila sama - istrazivanje, knjige, net i 2g iskustva...
Imate kakav prijedlog, ili vlastito iskustvo s time?
Thnx!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.11.2010 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U istoj sam situaciji Smile Da odustanem od posla zbog faksa nema šanse, a kod nas ne postoje vanredni studiji umjetnosti i dizajna, ili barem u večernjim satima (19-23h) kao što je slučaj na redovnom studiju dizajna u Torinu.

Nama najbliži SAE koji ima program grafičkog dizajna je u Beogradu Confused
http://belgrade.sae.edu/en-gb/course/4951/Graphic_Design_Certificate
U Ljubljani imaju samo audio.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
hugama



Joined: 24 Feb 2006
Posts: 60
Location: Varazdin

PostPosted: 24.11.2010 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da da, gledala sam za SAE..opcija mi je SAE u Bechu, samo muci me njemacki, a bojim se da ce oni imati i sve alate na njemackom... Smile
Dal znate nesto vise o tome, osim da kosta 1k eura i traje 6 mjeseci? Koliko bi mi to stvarno dobro doslo, osim da lijepo stoji u CV-u?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zvrkasta buba



Joined: 25 Feb 2010
Posts: 12

PostPosted: 11.04.2011 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. stipendija te i te zemlje pa lijepo full time škola ili master ak već imaš neku diplomu
2. ne bojte se jezika, stvar je vizualna i jezik naučiš u hodu.
ja probala Smile
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 12.04.2011 00:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A i Njemacka nije daleko Smile tj. ja vec godinama koristim Germanwings pogodnost (povratni letovi do 150 Eura i let od 50 min. Smile) na relaciji Stuttgart-ZG (tj. VZ).

Plan mi je isto bio nesto kratkorocnije vezano za dizajn al na kraju me puknulo pa je odluka ipak pala na normalni studij (http://www.hdm-stuttgart.de/idb) ... i nije lose bilo - razlicito dosta od FOIa Smile ... ima u okolici ST razlicitih dizajn/tehkoloskih fakseva - neki su cak na Engleskom...

Bio sam prije par godina za probu otisao na par predavanja na SAE (u Stuttgartu) al nije mi se svidjalo i eliminirao sam ih po kratkom postupku. A i upitno je koliko ta SAE diploma vrijedi tj. vrijedi jedino ako nesto novo naucis - nije to studijska diploma da ima vecu vrijednost neku, mislim da ako se radi o pokazivanju papira nekom - onda je dobar portfolio mnogo vrijedniji od nekog lijevog certifikata.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 12.04.2011 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I koliko često ideš gore?
Meni zbog blizine dolazi u obzir samo Trst pa ako netko zna za dobar vanredni studij (područja: dizajn, umjetnost ili novi mediji) cijenila bih informaciju.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 12.04.2011 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U medjuvremenu zivim u STu full time (pa putujem jednom svaka 2 mjeseca) Smile tj. nakon par godina se cura dogodila tamo, vecina poslova, itd.... al u principu prije sam cak i po 2x mjesecno putovao...

Da iz Rijeke ti je Trst vjerojatno najblize... mada opet ako se ne varam mozes loviti jeftine letove za Stuttgart - nije Germanwings, al mislim Tuifly? Ako si vec sudirala npr. mozes Master odraditi jednogodisnji... ili npr. ni 2-godisnji nije toliko vremenski intenzivan - ja radim trenutno na istom faksu Master iz Elektronskih Medija i isplanirao sam sve tako da sam sve obavezne predmete radi kojih moram na faks obavio u 1. semestru, sad sam u 2. i vecina toga mi nisu predavanja vise nego projekti s drugim studentima (eventualno moram na faks utorkom samo tu i tamo)... u 3. semestru mi je ostalo samo par bodova i to mogu i u razmjeni na nekom drugom faksu odraditi (tj. i u HR vjerojatno) a u 4. kao samo diplomski tj. master rad a to mogu s mentorom isto remote dogovarati... tako da - sve je izvedivo al evntl. 1 semester ipak moras zrtvovati Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 12.04.2011 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svaka čast tebi što si se na to odlučio, ali to ne korenspondira s mojim željama i potrebama Mr. Green

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 12.04.2011 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No prb. Zivot je put Cool
Back to top
View user's profile Send private message
zvrkasta buba



Joined: 25 Feb 2010
Posts: 12

PostPosted: 14.04.2011 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
I koliko često ideš gore?
Meni zbog blizine dolazi u obzir samo Trst pa ako netko zna za dobar vanredni studij (područja: dizajn, umjetnost ili novi mediji) cijenila bih informaciju.


ne tamo na dizajn Wink
osim ako želiš radit etikete za boce il privjeske za ključeve Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group