Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
konstrukciju znaka i prikaz kompletne tipografije???

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 12.09.2004 11:21    Post subject: konstrukciju znaka i prikaz kompletne tipografije??? Reply with quote

radim neki natjecaj pa se u natkecaju trazi "konstrukciju znaka i prikaz kompletne tipografije" pa ak mi neko moze poslat neki svoj primjer za neakav logo u kojem je ispunjen doticni uvjet...tj konstrukcija znaka i prikaz kompletne tipografije...
nejl je :

djibo@hotmail.com

hvala svima
Back to top
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 12.09.2004 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd se strpi do sutra ak' nije hića pa ću ti sa posla poslati par stranica iz neke knjige standarda, trenutno nemam ništa pri ruci.

Last edited by TYPE01 on 12.09.2004 13:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 12.09.2004 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel bi moglo i meni pliz?!! Smile

tic@uchee.net

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda ti ovo moze pomoci za pocetak : http://www.ecma.ca/images/2004/logos/ECMAVisualIdentityManual.pdf

inace, moras napraviti konstrukciju logotpia, sto znaci da ces puknuti logo + eventualni znak na mrezu, i detaljno oznaciti njihove odnose u prostoru (visine, sirine, razmake)... sve se to izrazava u omjerima (1x, 2x, 3x,....) kako bi bilo primjenjivo. Najbolje ti je da sve razvuces preko mreze u kojoj ti je osnovna jedinica kvadrat) velicine x*x. Stvar je jednostavnija kada ti je x ili 10*x neka relevantna vrijednost, kao npr. visina fonta u logu (ako postoji txt), pa dalje sve omjere vadis iz toga. Npr. razmak izmedju znaka i loga je 2*x, prazni spejs oko svega do prvog dodatnog vanjskog elementa je 5*x i sl...
(u gornjem primjeru je razvucena mreza, ali nista niej detaljno definirano, sto bas i nije prakticno, ako se nadjes u situaciji da moras sve rekonstruirati, ili dalje iz toga izvlaciti novi logo...)
- dalje, moras to sve prikazati i u negativu, s definicijom boja podloga na koju taj negativ smije ici...
- moras definirati najmanju velicinu loga/znaka (po duzini*visini)
- moras definirati sve boje u logu/znaku, po mogucnosti u pantonima...
- ako postoje varijante boja u kojima logo/znak dolaze, moras definirati i te dopustene boje i njihove kombinacije
- moras prikazati nacin apliciranja loga/znaka na osnovne materijale (vizitka, memo, kuverta, po potrebi i aplikaciju na oglas, vozila, vanjski znak i sl., ali to je vec faza razrade vizualnog identiteta)
- tipografiju moras striktno definirati: kombinacije tipografije i primjene, omjere velicina, upotrebu boldova ako postoji i ako je bitna, sva ogranicenja ....

to ti je za pocetak dovoljno...

edit: moras prikazati i b/w varijantu, odnosno grayscale
- kod fontova moras izraziti i leding i boju/e koja se smije upotrebljavati i definirati konkretne sllucajeve

Last edited by 4thshadow on 12.09.2004 14:54; edited 2 times in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 12.09.2004 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw vam je rekla sve. Ja ljenčina, prsti mi ko' ćevapi, još k tome nedjelja i teško mi se prisiliti nakucati rečenicu-dvije Smile Svejedno, ako inzistirate poslat ću vam.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 16.09.2004 00:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što sam u ovo doba pročitao 'čevapi...' jebiga,,

sad gladan Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
andrej`
Guest





PostPosted: 20.03.2005 17:06    Post subject: Reply with quote

zena se konta.... nema šta Wink

Cool
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group