Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
19 incha
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
random



Joined: 30 Jul 2004
Posts: 58
Location: Ri

PostPosted: 29.10.2004 14:33    Post subject: 19 incha Add user to your forum ignore list Reply with quote

rijec je o monitoru, fkorz Rolling Eyes Laughing

dakle... samsung sm997df kosta 1800 kunica u hgspotu i mislim to ubost, ali prije bi htio cuti vas... mozda bi za tu lovu bilo bolje uzeti nesto drugo? sta? mislim, ja se bas ne kuzim previse u monitore, ali ovaj mi izgleda ok..

inace sam imao 17" relisys, ali eto... malo je crko... a drzao se nekih 6 god... nije bio bas bogzna sto... al je bio ok... rip...

e da vas odmah pitam - kojeg vi imate?
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 29.10.2004 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daklem:
kupi mi frend nekakav (ne bas najjeftiniji) samsungov monitor u hg spotu (ja vozio pa skupa s njim intenzivno prozivljavao...), donese ga doma, upali i: 3 BAD PIXELA.
zapakiramo monitor i natrag u hg spot:
- ali-ali, samsung tolerira 5 bad pixela, ne mozemo vam zamijeniti monitor.
- ok, fakof, vracamo samsunga, dajte nam lg-a slicne cijene.
nakon pol sata nadmudrivanja: - ok, moze.
i tak se moj frend dan-danas druzi sa svojim lg-om.

d moral of d stori:
inzistiraj (vjerojatno ti nece dati...) na isprobavanju monitora koji ti donesu iz skladista.

Last edited by .cdr on 29.10.2004 15:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 29.10.2004 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako vec kupujes samsunga uzmi obavezno 959NF model jer daje najbolju sliku od svih samsung monitora 9xx serije. kosta mozda koji 100 kuna vise al se svakak isplati.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 29.10.2004 23:26    Post subject: re: samsung Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije da se kuzim, ali sam samsunga isprobal i nisam bil nekaj odusevljen, a mislim da ne bi sam tak dal tu lovu. na poslu buljim vec nekoliko mjeseci u ViewSonic VG191b i zadovoljan sam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hrvoje



Joined: 04 Sep 2004
Posts: 132
Location: My office

PostPosted: 30.10.2004 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samsung i nije bas nekakva marka kad je u pitanju monitor!
Prije bi dao prednost LG-u ili Dell-u ... samsung je među zadnjima sto bih ja kupio!
Frendu je otisla sva elektronika na jednom samsungu prije 5 mj. sve je izgorilo.

Kad kupujes monitor gledaj mu i na frekvenciju, herce...
Back to top
View user's profile Send private message
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 30.10.2004 04:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam 959NF i zadovoljan sam.

samo, jedina zamjerka je sto ima do odredjene granice "isprane" boje. nedamise to namjestat razlicitim color corection programima jer neam zivaca a vise nit neznam kak bi trealo izgledat da bude "savrseno".


neg... kacmo vec kod monitora... kolko se isplati kupit bnc kabel, koja je razlika itd (cuo sam da je slika dost ostrija), al wtf is the real deal ?

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 30.10.2004 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pošto imaš određen budžet neću pametovat....ali inače bi rekao samo jednu riječ -> IIYAMA


Quote:
RESOLUTION


Max Resolution :1920 x 1440 @85 Hz
Max Refresh rate :103 Hz at 1600 x 1200
OTHER


kao što ste pogodili...to je moj sljedeći monitor....čim mi sjedne koja lipa na račun firme....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 30.10.2004 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

Max Resolution :1920 x 1440 @85 Hz
Max Refresh rate :103 Hz at 1600 x 1200

impressive
daj neki domaci www
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 30.10.2004 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam jako zadovoljan s LG monitorima..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 30.10.2004 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ja sam jako zadovoljan s LG monitorima..

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 30.10.2004 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na samsungu mrzim one njegove dvije crte na ekranu koje služe ne znam točno čemu, ali me bodu u oči strašno.

LG r0x Razz
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 30.10.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa wrote:
na samsungu mrzim one njegove dvije crte na ekranu koje služe ne znam točno čemu, ali me bodu u oči strašno.


dumping-wires?

Kolko ja znam, to nema nikakve veze s samsungom, vec s maskom :lol.:
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 30.10.2004 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marvin wrote:

dumping-wires?

Kolko ja znam, to nema nikakve veze s samsungom, vec s maskom :lol.:


Rolling Eyes

iskreno, za pojam dumping wires cujem prvi put i ne znam da li mislimo na istu stvar, ali cinjenica je da sam se s tim annoying 'fenomenom' do sada susreo kod svakog samsunga i kod nijednog LG-a LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 30.10.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ima svaka trinitron katodna cev... zapravo 'problem' nije do samsunga nego do sonyja od kog samsung kupuje cevke... ne znam ni ja za sta sluze, al preterano ne smetaju (kad se naviknes) a verovatno ima neki razlog zasto su tu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 30.10.2004 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:

impressive
daj neki domaci www


http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=8#CRT_monitori

onaj 22 incha je isto vrrrllloooo privlačan mojim okicama, još se nisam odlučio 100%, samo da pare stignu.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
random



Joined: 30 Jul 2004
Posts: 58
Location: Ri

PostPosted: 30.10.2004 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thnx... mislim da cu malo bolje razmisliti prije shoppinga...

zapravo sam ja i htio 959nf posto sam cuo samo najbolje, ali ovaj je 500kn jeftiniji... da, imam budzet ...jbga...

e koji lg onda? ..u tom financijskom okviru, fkorz...
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 30.10.2004 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za 'te' pare pogledaj:
Mon. 19" LG, T910BU, 30-98 kHz, 0.24 mm, ezFLATRON
Cijena 1 1.948,00 kn (sa PDV-om)
Cijena 2 1.889,56 kn (sa popustom za on-line plaćanje)
to ti je u hg spotu.
pogledaj koliko kosta u www.zagria.hr, mozda su jeftiniji. oni su maloprodaja od microlinea, a microline je uvoznik lga (trenutno im ne radi site...).
Back to top
View user's profile Send private message
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 30.10.2004 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa wrote:
Marvin wrote:

dumping-wires?

Kolko ja znam, to nema nikakve veze s samsungom, vec s maskom :lol.:


Rolling Eyes

iskreno, za pojam dumping wires cujem prvi put i ne znam da li mislimo na istu stvar, ali cinjenica je da sam se s tim annoying 'fenomenom' do sada susreo kod svakog samsunga i kod nijednog LG-a LeaveMeBe


Prvo ide posipanje pepelom; naime, damper wires. Znam, znam, potpuno razlicita znacenja, ali eto, vrijeme cini svoje Smile. Dakle, o cemu se radi: aperture grille monitor ima te zicice koje drze vertikalne zice koje pak tvore masku monitora.
Shadow mask monitori imaju tockice, aperture grille imaju crte.
Oko annoyinga, moj brat se skoro rasplakal kad je prvi put videl te crte na novom monitoru, sad ih uopce ne primjecujemo i nista ne smeta.
Elektronski topovi kod crtica su poredani u redove, dok su kod tockica u obliku istostranicnog trokuta (ako si kad imao kapljicu koja je tvorila lecu na monitoru, primjetio si da su tockice u trokutastom rasporedu).
Sto to obicno znaci u praksi? Kad dode snop elektrona iz topa preko trokutastog otvora maske na fosfor da bi ga pobudila, velik dio ostaje neosvjetljen - skoro trecina. Kod cetvrtastog otvora aperture grille maske neosvjetljeno ostaje dosta manje od toga, sto onda daje bolji prikaz sto se tice svjetline/kontrasta i vjernosti boje, pa ti kao dizajner odluci sto ti je vaznije Smile. To jest, tako je to znalo biti. Navodno danas vise nema razlike ili cak ponekad shadowmask bude bolji ako je kvalitetan.
Oko samsunga: imao sam, imam, i zadovoljan sam.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 31.10.2004 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stima to sve, trinitron rula ito, buT...
ak smeta 1-2 bad pixela, velicine 0.25mm ili manje,
kak onda smetaju dvije vodoravne crte?
kayaznam Rolling Eyes...
nisam siguran ni da li bih dao 20-30% para vise za monitor s 'ravnim' ekranom...
Back to top
View user's profile Send private message
random



Joined: 30 Jul 2004
Posts: 58
Location: Ri

PostPosted: 02.11.2004 01:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...malo sam gledao okolo i evo sto sam nasao - LG F900B za 1900 (oko 1900, kako gdje..)
jel ga mozda netko ima? da li mi se to isplati vise nego samsung SM 997DF?

trenutno sam totalno zbunjen...
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 08.11.2004 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm.. da IIyama je zaista zakon. Kad sam gledao usporedno slike na LG-u, Samsungu i nekom Sony-u .. meni se činilo da je zaista IIyama najbolji.

Eh sad.. ja imama Samsung 1100DF i zaista se nemam na što požalit... 1600x1200@95Hz mi je sasvim ugodno... Od 19" braće 959NF se pokazao navodno najboljim, ali ja nisam poklonik NF serije... Dodam tome i činjenicu da mi je frendu na 959NF počeo nestajat brightness... jednostavno je monitor sve tamniji i tamniji...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Guest






PostPosted: 09.11.2004 00:24    Post subject: Reply with quote

edgar wrote:
jednostavno je monitor sve tamniji i tamniji...


LOL, a meni sve svjetliji i svjetliji imam ga 2.5 god. monitor mi skroz ok, osim 1600x1200 85Hz......
Back to top
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 09.11.2004 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
IIyama je zaista zakon
Back to top
View user's profile Send private message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 11.11.2004 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oni df monitori samsung su najzesce smetche koje sam vidio, uglavnom DF = najgore cjevi ikad :) (opce nisu flat, geometrija sjebana, totalna razlika u oshtrini slike u sredini i kutevima, slabi refreshi, zujanje 17" na 85hz u 1024x768 !?!?!, i cito sam na nekom forumu da samsung monitori imaju neko zracenje koje drugi monitori nemaju i nije bas zdravo:)

sorka ako neko ima , al to je moje misljenje. Hens, samsung jedino onaj 959NF valja, dakle natural flat cijev. (e da, edgar neznam kakav je tvoj 21" DF samsung, al ja znam da su mi 19" i 17" DF smetche)


LG , odlican je model 900P, samo vidim da ga trenutno nema na trzistu u hr. i nije mi jasno zas jer se jos proizvodi. Onaj 900BU model neznam kakav je al je na 98khz ekran, dok su 900P i 959NF na 110khz. Inace to je vjerovatno i najbitnija specifikacija kad kupujes CRT monitor, kolko max khz. Recimo profi 19" je 110khz il cak vise, a 21, 22" su na 130khz + (o tem ovisi u biti kolko moze podnest refresha na vecim rezama)

Vidim da u infogami (kolko god su infogamad) ima i onaj LG L1915S LCD, 19" lcd sa 12 ms refreshom za 3900 kuna, to mi je dos interesantno, bas bi volio vidit taj monitor u akciji jer je fakat bestbuy po mnogima. Taj je inace tako jeftin, tako da bi ga trebali imat i u drugim ducanima al ga nemaju na cjeniku, zas ; neznam :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 11.11.2004 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:

LG , odlican je model 900P, samo vidim da ga trenutno nema na trzistu u hr. i nije mi jasno zas jer se jos proizvodi. Onaj 900BU model neznam kakav je al je na 98khz ekran, dok su 900P i 959NF na 110khz. Inace to je vjerovatno i najbitnija specifikacija kad kupujes CRT monitor, kolko max khz. Recimo profi 19" je 110khz il cak vise, a 21, 22" su na 130khz + (o tem ovisi u biti kolko moze podnest refresha na vecim rezama)


Hm, kako gledatu kHz, kada to koliko vidim ovisi o rezoluciji i tenutnoj frekvenciji. Moj 959NF na 1280x960 ide na 100Hz i 101.7kHz... Na manjim reamai ide i na 120Hz...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group