Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
STOLAR???
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djipster
Guest





PostPosted: 23.02.2005 12:26    Post subject: STOLAR??? Reply with quote

el zna neko nekog stolara koji ce mi povoljno napravit neke VLASTITO DIZAJNIRANE ideje...
da bude relativno povoljan a pouzdan???
tnx
Back to top
vepar



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: 06.07.2005 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj frend Mario Dzolic i njegov stari(profi stolar, zaposlen kod privatnika) ti mogu pomoci.
Zainteresiran?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 06.07.2005 15:06    Post subject: Re: STOLAR??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
el zna neko nekog stolara koji ce mi povoljno napravit neke VLASTITO DIZAJNIRANE ideje...
da bude relativno povoljan a pouzdan???
tnx

kaj pa ak ti ideje nisu prekomplicirane mozes ih sam napravit.
ja sam se u posljednje vrijeme bacio na posao sto se tice piljenja, busenja, sklapanja, crtanja i drkanja po svojim kvazi IKEA idejama. Isprva sam mislio da ce bit uzasno tesko i glupo to radit sam al na kraju je full jednostavno zapravo i ono, imas cool feeling kad si sam slozit stol ili neki element.
Odes u BauMax ili BauHaus, kupis materijal (ja sam kupio i materijale i pribor, od busilica, pila i sl...). Smile It's fun. Makes you wanna make your own show out of it! Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 06.07.2005 15:24    Post subject: Re: STOLAR??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
djipster wrote:
el zna neko nekog stolara koji ce mi povoljno napravit neke VLASTITO DIZAJNIRANE ideje...
da bude relativno povoljan a pouzdan???
tnx

kaj pa ak ti ideje nisu prekomplicirane mozes ih sam napravit.
ja sam se u posljednje vrijeme bacio na posao sto se tice piljenja, busenja, sklapanja, crtanja i drkanja po svojim kvazi IKEA idejama. Isprva sam mislio da ce bit uzasno tesko i glupo to radit sam al na kraju je full jednostavno zapravo i ono, imas cool feeling kad si sam slozit stol ili neki element.
Odes u BauMax ili BauHaus, kupis materijal (ja sam kupio i materijale i pribor, od busilica, pila i sl...). Smile It's fun. Makes you wanna make your own show out of it! Smile



kako si ti cool Smile

super si, super si;)

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 06.07.2005 18:14    Post subject: Re: STOLAR??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
el zna neko nekog stolara koji ce mi povoljno napravit neke VLASTITO DIZAJNIRANE ideje...
da bude relativno povoljan a pouzdan???
tnx


meni je jedan deda iz drage nam gorice radio ormar, u furniru zabiljezio materijale, dao mu nacrt, izabro si ruckice i deda ga je slozio do jaja i mraq zgleda.... ruke mi je malo naplatio i bio je brzo gotov... materijali su bili dosta skupi, ali deda ga je slozio do jaja... susjedima(isto su solo osmislili) je slago vecinu stana i ono fakat mraq... sve ful kvalitetno...
a imam frenda, koji ima svoju firmu, isto stolar sam ne znam dal radi namjestaj....

u Furniru imas super materijala i stvari...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 06.07.2005 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sam rula i najjeftinije je :)

ubodna pila, kutna brusilica, busilica... to je otprilike ono sta ti treba :) Vidio sam u nekermanu da imaju einhel komplet za 800 i nes kuna, a einhel uopce ni los tako alat, za nas amatere super :)

http://www.neckermann.hr/shop.php?p=item&f_cat=AHN&f_page=123&f_item=780657

http://www.neckermann.hr/shop.php?p=item&f_cat=AHN&f_page=121&f_item=714500
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 06.07.2005 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E da ovo pokazem starom - ovaj 7-odjelni komplet za 900 kuna brijem da bi odvalio od smjeha, nemojte se zavaravat - bez obzira na marku (koja btw nije marka) ovo je samo amaterski (govorim za ovu ponudu za neckermann). Sigurno ce biti i vise nego dovoljno za vas/nas wannabe stolare ali nije za konstantnu uporabu sigurno.

On the other side. Samo savjet onima koji rade. Znate ono kada otpilite (cirkularom ili ubodnom) komad pa ostane "piljevinasti" dio - e to se da savrseno sredit da se ne vidi. Ne-znam-di ima za kupit (ali vjerojatno u bauhausu i slicnim) letvica (imitacija i pravih) drveta svih zivih nijansi i tekstura. To su letvice nekih 1mm debele koje se stave na to mjesto. Savrseno pokrivaju.

Stavite TANKI sloj neostika i na jednu i drugu stranu (letvicu i drvo) i pricekate minutu. Zalijepite skupa tako da bas lijepo pritisnete svugdje. Za par minuta potrgate visak prema unutra (samo lomite prema unutra) - lijepilo odlicno drzi i ovo ce pucati nekih 1mm od ruba ljepljenja. Kada se odlomi taj dio ostatak isturpijajte finom turpijom (tako da isto lomite taj 1mm sto viri) u smjeru drveta (teksture-godova-cega vec). Nemojte se bojati da ce se odlomiti visak ili da ce puknuti letvica - ljepilo odlicno drzi.
Ovo je iz vlastitog iskustva a pokazao mi je tip koji se profesionalno bavi izradom kuhinja po mjeri (dizajnira ih - tip je lood). Super izgleda na kraju i traje vjecno (nema frke sa habanjem)...

My2centz!

CUVAJTE PRSTE KOD CIRKULARA Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 06.07.2005 22:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:

CUVAJTE PRSTE KOD CIRKULARA Exclamation


da bas se stari porezo neki dan...

da imaju i one neke trakice sta se peglaju na te odrezane krajeve, ali to treba znat radit... nije to za svakog... bar tak stari majstori pricaju Very Happy

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vepar



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: 06.07.2005 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

----VI STE SVI NEISKUSNA TRABUNJALA KOJA MISLE DA JE SVE LAGANO ZATO STO NEMAJU POJMA O NICEMU----amen
P.S, kladim se da vasi drveni elementi ne idu dalje od sperploca poslozenih u jednostavne pravokutnike....uz pokoji crtez na njima,
Svaka struka ima svoje cake pa tako i stolarija,,,,
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 06.07.2005 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vepar wrote:
----VI STE SVI NEISKUSNA TRABUNJALA KOJA MISLE DA JE SVE LAGANO ZATO STO NEMAJU POJMA O NICEMU----amen
P.S, kladim se da vasi drveni elementi ne idu dalje od sperploca poslozenih u jednostavne pravokutnike....uz pokoji crtez na njima,
Svaka struka ima svoje cake pa tako i stolarija,,,,


Enlighten us, oh great one Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 07.07.2005 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma, što će ti stolar, to sve možeš sam napravit - samo ti treba alat.

također, zašto bi itko ikada angažirao ikakvog dizajnera - samo treba kupit korel i fotošop - kompjutere imaju svi...

Wink
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 07.07.2005 17:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
... vas/nas wannabe stolare ...

Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 07.07.2005 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
ma, što će ti stolar, to sve možeš sam napravit - samo ti treba alat.

također, zašto bi itko ikada angažirao ikakvog dizajnera - samo treba kupit korel i fotošop - kompjutere imaju svi...

Wink




neamo svi garaže pune alata, znaš Wink
Back to top
View user's profile Send private message
vepar



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: 07.07.2005 21:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispricavam se ako sam ikog uvrijedio (bio sam malo bod gasom, prznajem) ali i dalje stojim kod toga da ne moze svatko obavljat te poslove uz pomoc
1.ubodne pile(osim namjestaja od tri sper ploce tipa kutija za cd-e i sl.)
2.photoshopa(on je tu funkcionalan ekvivalentno Win paint brushu)
3.neznanja(za stvari poput stolova ili jos gore stolaca, pogotovo dizajniranih, treba vam veeeliko iskustvo i znanje)
..........................................mislio sam kao i vi, bio sam prepotentan i neobavjesten...
kasnije sam saznao neke stvari i...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 08.07.2005 01:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da ste krivo shvatili dungu, on je htio rec(bar je takav moj dojam) da ako ne treba uzet stolara, samo trebas alat, onda isto tako ne treba platit dizajnera, jer svi imaju kompjutere, a ps se lako nabavi.... osobno mislim da za nekakve police i stolaže ne treba ti nitko, ali nes ozbiljnije, ladice ili nesto nije sam tak napravit, treba znat...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 08.07.2005 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
mislim da ste krivo shvatili dungu, on je htio rec...


tako je.

imam problema sa izražavanjem, što ćeš...

btw, stolar je osoba koja poznaje zanat (a zanat se uči), a ne netko tko iz hobija (ili potrebe) šarafi police na zid. ja jesam za "sam svoj majstor" furku, ali postoji ogromna razlika između sklapanja kupljenog ormara i pravljenja stolice.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.07.2005 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
Peewee wrote:
mislim da ste krivo shvatili dungu, on je htio rec...

tako je.
imam problema sa izražavanjem, što ćeš...
btw, stolar je osoba koja poznaje zanat (a zanat se uči), a ne netko tko iz hobija (ili potrebe) šarafi police na zid. ja jesam za "sam svoj majstor" furku, ali postoji ogromna razlika između sklapanja kupljenog ormara i pravljenja stolice.

Uf. skopit kupljeni ormar i napravit svoj ormar je ogromna razlika.
Prije svega meni se iskreno ne bi dalo radit SVOJ ormar, da ga nacrtam i sad rezat sve to itd itd. Ono sto je meni super je to sto mozes full jeftino kupit sav materijal, odrezat sve kako ti pase (sad dal ces ti to rezat kod sebe doma ili kao ja kod frenda ciji stari ima skladiste i sav materijal). Sklopit to sve skupa je jebada. Nije da nakon toga sto napravim jebeni stol ili neki element kazem da sam stolar. Ne, nisam stolar ali sam si sam napravio stol. Nacrtao sam ga, izrezao i napravio. Bez stolara. Sad da li je taj moj stol po nekim stolarskim normama, to ne znam. Ali znam da je ravan, da izgleda cool, da je cool boje i da sam ga sam napravio.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 16.07.2005 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...stolarija Vam je isto kak i dizajn. SVAKA budala ga može napravit.
...samo je pitanje kak bude to izgledalo.

odgovori na priašnje komentare:

_tehnički nacrt se ne radi u fotošopu (ili nedai bože u fotopeintu) nego u autokedu ili slično...
_ ˝ona traka što se ljepi na rubove...˝ zove se rubna traka & imaš nekolko vrsta; neke idu s peglom, neke ne. one koje idu s peglom fakat nije problem zakeliti. za ove druge T trebaju ili mašina ili čavliči te neostik (ak hočeš improvizirat).


_ e sad, u dizajn namještaja se nemojte slučajno upuštat (osim copy paste iz ikea kataloga, to ionak svaki tutlek radi) ako neznate tehnologiju bar malo ( pila, šmirgl, čavel, hamer), ako nemate poima o karakteristikama materijala (iverica, mdf, POGOTOVO masiv...) te malo o mehaniki tj. statiki.
_jerbo npr. element dimenzija 1500 x 1500 x 500 sa 3 police sav napravljen od iverala (18 mm - standard) nebu išel. ako neznate zakai, onda Vam dobro velim. ako znate zakai, onda imate predispozicije da si složite element koji bude trajal jedno vrijeme.

_ zaključak: nije baš lako to, ma koliko mi mislili da jest.

SAVJET DANA: odite na sajam & poberite što je više starih časopisa tipa ˝uradi sam˝, ˝moj dom˝, ˝kuča, vrt & novi auto˝, pogledaite ganđu marič na televiziji (možda Vam kai sine) ili odite do dede kod kojeg nikad nedete pa ga pitaite dal B Vam mogel pokazat cake.

idem sad. imam 3-ja vrata z napravit. yo

_________________
...now every mother can choose the colour, of her child,
...no that´s not natures way.....
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 16.07.2005 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hooligan wrote:

idem sad. imam 3-ja vrata z napravit. yo


Laughing
legenda
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 17.09.2005 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, da...
i ja tražim stolara s kojim B napravil neki dobar proizvodni program.
nešt... ono, manje komercijalno (hehe, ja isto tražim brda i planine...), dakle nekog ko B iole brijal malo.

no, uglavnom, I know it´s a long shot, but...

_________________
...now every mother can choose the colour, of her child,
...no that´s not natures way.....
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 17.09.2005 02:24    Post subject: Reply with quote

rjesio se problem i svi sretni i zadovoljni...
sve super ispalo osim zavrsnog toucha...
farba puca na nekim mjestima Sad


a ovo uradi sam u ovom slucaju NIJE DOLAZILO U BZIR...jer bui to izgledalo katastrofa + alat koji bi trebo za ti...neznam ni kak se zove ..
radje trazim stolara...nadam se da ce i stolar tak trazit dizajnera jednom...da nece sam ic radit...stajznam...LOGOTIP Smile
Back to top
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jabi isto stolara, jel moze neke perverzije napravit :) od drva narafski
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.09.2005 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
jabi isto stolara, jel moze neke perverzije napravit Smile od drva narafski

mislis kao analni seks ili sta? Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.09.2005 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
blackduke wrote:
jabi isto stolara, jel moze neke perverzije napravit :) od drva narafski

mislis kao analni seks ili sta? :)

našpranjim se!!1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
hooligan



Joined: 23 Jun 2005
Posts: 53
Location: cakovec

PostPosted: 17.09.2005 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...koje perverzije od drva?
...aid specificiraj, pa T velim. OBEČAM da T nebudem ukral ideju.

...mislim, kai treba da znaš nekog stolara? odeš do jednog & pitaš ga dal T može to napravit! onda te bude pogledal & rekel, ˝čuj dečec, ja T za to nemam časa, imam preveč posla, kai B se s tim zajebaval sad...˝.

a kad B se mogli najti stolar & dizajner koji slično razmišljaju...hmm, to B B_lo nekai.

no, ja & dalje tražim.

ps e, daj đipser, šalji nekve fotke da vidimo kai si to smislil.

_________________
...now every mother can choose the colour, of her child,
...no that´s not natures way.....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group