Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash > Loading bar za matematicke racune

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.03.2005 10:42    Post subject: Flash > Loading bar za matematicke racune Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opet flash, sijede cu dobit od njega.

Imam u movie-u neke malo teze matematičke proracune (nesto se mnozi, dijeli itd...) i to mu oduzme dosta vremena, pa bi htio napraviti neki loading bar (ma ili da mi bar pise "PRICEKAJTE MOLIM").

Znam napraviti obicni preloader (if getBytesLoaded itd...> pa nek ode na taj i taj frame).

Ali kako da ovo napravim?
Pokusao sam prije izracuna staviti
Code:
_root.pricekajte._visible=true;


pa onda nakon svih izracuna
Code:
_root.pricekajte._visible=false;


Ali to ne radi, pretpostavljam da mi treba nesto kao threading ili nesto slicno.

Hvala puno.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2005 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebali bi ti to raditi, ali ne ako se izvrsava na istom frameu, probaj ostaviti izmedju otvaranja i zatvaranja _root.pricekajte jedan frame razlike?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2005 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni jedino pada na pamet neki prljavi trik poput toga da na pocetku stavis tih par varijabli na 0 i da ih prikazes tek kad su sve != 0

#edit: zapravo, ovo je jako glupo rjesenje
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.03.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Tedius: ma sve mi se odvija na jednom frame-u, a ovo otvaranje i zatvaranje su na pocetku i kraju iste funkcije

@blackduke: pa tak i ovo moje funkcionira (koje ne funkcionira)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 13.03.2005 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda nemam pojma, jos jedino mozes probat istu stvar,ali prvi frame stavlja pricekajte, drugi frame radi izracun, treci frame mice pricekajte. Confused

edit: Ignore this, tek sam se probudio, nisam dobro shvatio prethodni post

edit2: Morati ces razdvojiti nekako na frameove, mozda prebaciti funkcije koje vrse izracun u novi mc i/ili ih tamo pozivati preko _parent.function bla(bla,bla) + shema sa 2/3 framea. Naj jednom frameu definitvno nece raditi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 14.03.2005 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hajde okaci fla ako nije problem jer ovo shto si ti napisao bi trebalo raditi.
proveri da li se taj pricekajte mc nalazi na glavnom timeline-u, meni se to milion puta deshavalo da ga stavim negde drugde pa da pogreshim.

_________________
GSTL | WTF7 | DNK | Svakog dana i u svakom pogledu sve sam veći psihopata!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 15.03.2005 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

g-style wrote:
hajde okaci fla ako nije problem jer ovo shto si ti napisao bi trebalo raditi.
proveri da li se taj pricekajte mc nalazi na glavnom timeline-u, meni se to milion puta deshavalo da ga stavim negde drugde pa da pogreshim.


budem pogledao opet.
u medjuvremenu sam optimizirao jako kod, pa mi vise taj pricekajte i nije tako bitan, tako da vjerojatno mi nece ni trebat, al ako ne uspijem budem postao .fla, fala

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Danko



Joined: 16 Sep 2004
Posts: 124
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 02:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preloader mora imati 3 frame-a:

fr1) u njemu mjeriš postotak getBytesLoded()/getByterTotal() i imaš _root.pricekajte._visible=true; Ako je učitano svih 100%, skače na fr3.
fr2) gotoAndPlay(1);
fr3) _root.pricekajte._visible=false;

Par savjeta:
- Taj _root.pricekajte ti se (u drugom layeru) mora protezat kroz sva 3 frame-a!
- Ako ti ni onda ne radi, probaj pojavljivanje _root.pricekajte movieClipa pomaknut jedan frame ulijevo - ovisno o čitanju actionscripta odozgo prema dolje ili obratno, postoji mogućnost da npr. _root.pricekajte._visible=false; pročita prije nego što se uopće pojavio movieClip _root.pricekajte. Ovo je greška koja se teško otkriva...
- postoji razlika između gotoAndStop() i gotoAndPlay()!
- prva dva frame-a možeš spojit u jedan, ali onda moraš koristiti stop() da ti film stoji na tom frame-u, a sve akcije za preloader ti moraju biti unutar onEnterFrame() eventa

_________________
dankokozar.com | Adjungo | UnityHR | eDriven
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preloader nemora imat 3 frame-a.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 16.03.2005 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
preloader nemora imat 3 frame-a.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 16.03.2005 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako je samo vremenski odmak u pitanju mozes sve strpati u jedan frame (izracun i preloader) i probaj setInterval
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 16.03.2005 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da nije mozda problem u tome sto je sve u jednom frejmu. Probaj sa updateAfterEvent() poslije _root.pricekajte._visible=true; da ti apdejta display.

Edit:

Sorry, ovaj updateAfterEvent radi samo unutar onClipEvent() sto se nece desiti jer se frejm nije promijenio. Probaj napravit movieClip s tri frejma:

u 1. ti se pojavi : Pricekajte molim....
u 2. se odradi racunanje
u 3. se manke poruka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 16.03.2005 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@carr

-- pod pretpostavkom da ti se matematički izračuni nalaze u određenim funkcijama, najjednostavniji način bi ti bio _root.pricekajte._visible=1; staviti na početku funkcije, prije izračuna, zatim na kraju u istoj funkciji stavi _root.pricekajte._visible = 0; To bi trebalo šljakati!

-- btw. kontam da nisi baš početnik u flashu, ali provjeri da li si dobro "naciljao" path-ove (as of: najveće greške su obično najuočljivije!!!) Smile

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 16.03.2005 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
pod pretpostavkom da ti se matematički izračuni nalaze u određenim funkcijama, najjednostavniji način bi ti bio _root.pricekajte._visible=1; staviti na početku funkcije, prije izračuna, zatim na kraju u istoj funkciji stavi _root.pricekajte._visible = 0; To bi trebalo šljakati!


Flash apdejta display tek prilikom prelaska na novi frejm, a ako u istom frejmu ima i neshto._visible=true i neshto._visible=false onta to ocito nema smisla. Bitno je samo da se displej apdejta kada se pojavi poruka.

@Carr
ajde probaj pa javi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 16.03.2005 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@PaNtHeR

-- zamijeti da ja nisam spominjao frame-ove, nego funkcije, kao što znaš redosljed funkcije u Ascriptu se izvršava od gore prema dolje, time LOGIKA dolazi na svoje....

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 16.03.2005 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sarma

dobro je stari, samo i ti trebas zamijetit da se funkcije pozivaju u frejmovima, a carr je rekao da sve sada ima u jednom frejmu, pa ja samo kazem da to treba razdvojit u vise frejmova jer se Flash, kada nesto racuna u jednom frejmu, 'zamrzne' i ne radi nista drugo dok to ne zavrsi. Mozes imat 115 razlicitih funkcija, ako ih sve pozivas u jednom frejmu, isto ti je kao da si ih sve spejstao tamo - nece se apdejtat displej - nece se prikazat poruka. period.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 16.03.2005 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

panther said it
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.03.2005 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="PaNtHeR"pa ja samo kazem da to treba razdvojit u vise frejmova jer se Flash, kada nesto racuna u jednom frejmu, 'zamrzne' i ne radi nista drugo dok to ne zavrsi. Mozes imat 115 razlicitih funkcija, ako ih sve pozivas u jednom frejmu, isto ti je kao da si ih sve spejstao tamo - nece se apdejtat displej - nece se prikazat poruka. period.[/quote]

e ovo je dio informacije koji mi je trebao i koji nisam znao, sad cu s ovim napravit, fala.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group