Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
tipovi kamera

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2003 00:16    Post subject: tipovi kamera Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene full zanima to.
jer netko zna nesto o tipovima kamera, znaci kako slika drukcije izgleda ovisno o tipu kamere koristenom... mene to full onak, oma vidim, kak recimo modelle (nova) koristi "ljepu" kameru, onak da mi slika totalno fina.

fala
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 21.11.2003 03:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm
ne bi se sad samarala sa specifikacijama, ali mislim da ovo o cemu pricas ima vise veze sa fotografijom, mislim ima naravno i vrsta kamere ulogu, ali cica 'director of photography' se pobrine da to bude onak... njam...
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 21.11.2003 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh? mislis na video kamere :)? i mene zanima...

ja recimo mogu bez problema (pretpostavljam i ostali) po tonu i kvaliteti slike odma skuzit jel se radi o americkoj ili europskoj filmskoj produkciji, americkoj ili europskoj tv produkciji i naravno domacu produkciju prepozna svatko iz aviona jer je u 99% slucajeva gad.

sto se topline slike tice, preferiram americku produkciju jerbo mi je slika na europskim filmovima / emisijama malo presterilna. Vjerojatno to ima veze sa cinjenicom da se tamo koristi NTSC sistem a kod nas PAL, pa kod konverzije dolazi do tog kvazi filtera? mozda sam u krivu...
ak je tako, bas me zanima kako amerikanci vide emisije / filmove napravljene u europi?

ajd znalci raspisite se, nadam se da vas ima :)
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 21.11.2003 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ekčuli kul kak se na europskim (posebno britanskim) produkcijama osjeti ta "sterilnost" neki "polu kazališni štih" :) baš nevolim ove američanske presaturirane i blago zblurane sheme.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 21.11.2003 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stipsa wrote:

ja recimo mogu bez problema (pretpostavljam i ostali) po tonu i kvaliteti slike odma skuzit jel se radi o americkoj ili europskoj filmskoj produkciji...

mislis? brotherhood of the wolf izgleda uzasno evropski, no radi se o americkom filmu... takodjer, pogledaj nolin film nebo sateliti (koji je uzasan), ali izgleda svjetski - kameru je radio darko suvak ( http://us.imdb.com/name/nm0840446/ ), tip sa dosta iskustva i jos vise ideja. ne kuzim se bas u proces, ali sam cuo da je kemijski obradjivao role filma kako bi dobio zeljeni izgled... pogledaj film.
americku produkciju tesko je svesti pod jedan nazivnik - usporedi kids, matrix, unbreakable, smoke i saving private ryan. o tv produkciji da ne govorim...
pravi je problem moderna evropska produkcija - od spanjolaca koji se furaju na rodrigeza, preko francuskih autorskih filmova (recimo kassovitzev la haine), svedskog remek-djela fucking amal (aka show me love), do hrpetine ludih engleza/iraca/skota/velsana (btw, boyleov 28 days later snimljen je (i montiran) u cijelosti digitalno)... nema vise nacionalnih produkcija - prije bi mogli govoriti o prepoznatljivim studijskim produkcijama.

stipsa wrote:

sto se topline slike tice, preferiram americku produkciju jerbo mi je slika na europskim filmovima / emisijama malo presterilna. Vjerojatno to ima veze sa cinjenicom da se tamo koristi NTSC sistem a kod nas PAL, pa kod konverzije dolazi do tog kvazi filtera? mozda sam u krivu...

jesi. filmovi se snimaju (mahom) na 35mm filmskoj traci, i sa iste se projiciraju na platno - dakle PAL/NTSC konverziju mozes primjetiti tek na videu/dvd-u/tv-u.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 21.11.2003 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:
hmm
ne bi se sad samarala sa specifikacijama, ali mislim da ovo o cemu pricas ima vise veze sa fotografijom, mislim ima naravno i vrsta kamere ulogu, ali cica 'director of photography' se pobrine da to bude onak... njam...

ima veze s kamerom - razlicite vrste tv kamera (dakle, one koje snimaju analogno/digitalno na magnetsku traku) na drugi nacin snimaju boje (i imaju manju "rezoluciju") od filmskih kamera (35mm i 16mm).
ako snimas sa vhs-om/betom nemre bit njam.
Back to top
View user's profile Send private message
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 21.11.2003 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ dunga

pa da, u svom 'izlaganju' sam mislio ustvari na vec kovertirane filmove za prikaz na tv-u. a sto se ponudjenog izbora tice, nisam toliki filmofil pa nisam gledao te filmove, ali definitivno se slazem da postoje iznimke i tu i tamo.
no, gledajuci u globalu, ipak je ta razlika amerika / europa prisutna i primjetljiva.

e sad. da li se svaki film koji misli biti prikazan u kinima mora snimiti 35mm kamerom? ili postoje konvertori koji ce video materijal s magnetne trake prebaciti na 35mm traku?

i drugo: gledajuci vec konvertirane uratke za tv... kako to da vecina americkih serija / emisija na tv-u ima taj americki kako je hans rekao zblurani / saturirani stih, dakle izgledaju kao i filmovi iako ne vjerujem da su snimani 35mm kamerom Smile?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2003 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije valjda da nezna niko :)

znas onak, kak razlika izmedju humoristicne serije, nekog filma americkog, i neke priredbe.
to mene zanima.

recimo, vucje bratstvo, francuski film, a ima mi kameru koda je neki americki, znaci ono kamera mi do jaja.. (nemojte sad krivo shvatit da dizem americke i dissam europske, nego prosjek)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 21.11.2003 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote=dunga]]brotherhood of the wolf izgleda uzasno evropski, no radi se o americkom filmu... [/quote]

[quote=blackduke]recimo, vucje bratstvo, francuski film, a ima mi kameru koda je neki americki, znaci ono kamera mi do jaja.. [/quote]

Wuf - http://www.imdb.com/title/tt0237534/ . Glup film, enivej Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2003 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

navodnici ti fale.
maj bed nisam vidio, al film ne izgleda europski. ne.
da je film bezveze, je. al pricamo o kameri.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.11.2003 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

filmovi su vecnom snimani 35icom , televizija betom , a priredbe snima nečiji deda sa digitalkom ..
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 26.11.2003 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:

mislis? brotherhood of the wolf izgleda uzasno evropski, no radi se o americkom filmu...


ups, htjedoh reci "izgleda uzasno AMERICKI, no radi se o EVROPSKOM filmu..."
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 26.11.2003 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
znas onak, kak razlika izmedju humoristicne serije, nekog filma americkog, i neke priredbe.
to mene zanima.

skupe serije snimaju se na 35-icu, ali se montiraju digitalno (logicno, prikazuju se na TV-u, pa ih je lakse montiratu formatu za tv). za post-produkciju, koja daje finalni stih, najcesce se nema toliko para, pa se sve svodi na malo levelsa...
filmovi se (vecinom) snimaju na 35-ici - do razlika u izgledu dolazi sto zbog filtera (na samoj kameri - rijetko), sto zbog post-produkcije, koja se u zadnje vrijeme gotovo uvijek radi digitalno. pogledaj sestosatnu dokumentarnu epopeju na 4 dvd prosirenoj verziji prvog lord of the rings (jebate!) - dosta pricaju o post-produkciji, pa mozes vidjet razliku izmadju sirove i obradjene slike...
vrste tv kamera su: beta (sa podvrstama: SP, digital beta, SX, digital SX), SVHS, vhs, i u zadnje vrijeme DV. mozda ima jos koja, al ubi me...
realno je za ocekivat da ce u skoroj buducnosti DV istisnut druge formate (naravno, to ce ovisit o razvoju CCDa), no beta SP i SX su jos uvijek dominantni formati.

rezime: 35mm je zakon, no da bi se postigao zeljeni efekt potrebna je post-produkcija. tv snimke se ne guraju u skupu post-produkciju (jednostavna racunica - ako se ima para, onda se radi sa 35-icom).
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group