Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
komentari na tutorijal za optimizaciju
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 22:24    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:06; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
ma kakvo pljuvanje nego recimo da nije svima cilj imati samo broj vec i kvalitetu, that's all.

kvalitetu čega?, ja optimiziram stranice, što ti vrijedi najljepši jambo plakat ako ga staviš u podrum Smile


kvalitetu posjeta Smile

sta ce ti jumbo plakat za zadnju kolekciju christiaan lacroix na lickoj brdini Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 22:33    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:06; edited 1 time in total
Back to top
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
BS wrote:
Quote:
ma kakvo pljuvanje nego recimo da nije svima cilj imati samo broj vec i kvalitetu, that's all.

kvalitetu čega?, ja optimiziram stranice, što ti vrijedi najljepši jambo plakat ako ga staviš u podrum Smile


kvalitetu posjeta Smile

sta ce ti jumbo plakat za zadnju kolekciju christiaan lacroix na lickoj brdini Smile


kolko vidim sve ovisi o klijentu....
optimiziranje ovisi o onome kaj klijent treba.

nije isto prodavat specifičnu vrstu sira i kompletan asortiman sportske obuće dostupan na netu....


ja i dalje mislim da ti je titorial malo krivo postavljan, ali jebiga... to sam ja....
i dok ne znam URL te konkurencije koju si stavio ispred mene, sorry, ali neozbiljno mi je sve ovo....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2005 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma cijela ta diskusija jako je konstruktivna, u samo imamo drugacije poglede na istu stvar.

ono u vezi staklenika: 8 kjucnih fraza koje smo izabrali su bas one najtrazenije. dakle kao sto ti kazes, ne mogu ga spamati sa ovcama ako prodaje staklenike.
a to sto ljudi manje traze staklenike od web dizajna je sasvim druga stvar Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 22:41    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:07; edited 1 time in total
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.09.2005 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nego, kako mogu naručiti taj wc papir što spominješ, baš mi se sviđa Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2005 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
nego, kako mogu naručiti taj wc papir što spominješ, baš mi se sviđa Laughing


mileeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
kolko vidim sve ovisi o klijentu....
optimiziranje ovisi o onome kaj klijent treba.

klijent nema pojma, nećeš valjda njega slušat Smile jel to znači ak klijent kaže ajmo na tu riječ da ću ja ić pozicionirat na nju, pa otkud on zna kak se to radi, to je ko da ti klijent soli pamet kak dizajnirat site Smile

Quote:
ja i dalje mislim da ti je titorial malo krivo postavljan, ali jebiga... to sam ja....

to su osnove, stvarno za početnike, ak trebaš naprednije, forums.seochat.com je pravo mjesto za tebe

Quote:
i dok ne znam URL te konkurencije koju si stavio ispred mene, sorry, ali neozbiljno mi je sve ovo....

to je moje osobno iskustvo svedeno na minimalac prihvatljiv svima, da sam pisao kak pišem na seochatu trebao bi ti rječnik seo pojmova izraza i primjera, a sa druge strane ne moram se ja tebi dokazivat, rekao sam napisat ću kratki tutorijal, osnove, i jesam, ako ti misliš da to nije dobro, to je tvoje osobno mišljenje, i uvijek možeš napisat svoj tutorijal da vidimo

usput sa čime se iz tutorijala ne slažeš?


imo klijnet pojima ili ne,nije moja briga.... on plaća, a ja se neću potrgat (nakon kaj mu objasnim da mu to treba) da mu sredim web i još uredim backlinkove i ostala sranja za neku bijedu od para....
ako je klijent svijestan da mu treba SEO.... e onda je to druga priča.....
nemoj mi uzimat riječi iz usta bez veze.


samo ti piši kak pišeš na seochatu.... kaj smatraš da su ovdi kreteni?
iskreno, ono kaj si naveo u "tutorialu" je niš.... sljedite standarde, no-no JS, pazite na tagove i imena fajlova... pa to svak normaln radi...

ostatak ti se sveo na prevod sa Google-a o SEO problematici....

nisi naveo NIJEDAN primjer kako ustvari podići rating weba....
nemoj se ljutit, ali ovo kaj si postao je neozbiljno...
kažeš da se baviš time 24/7 i da imaš po nekim kriterijima klijente na 1. str Googla....
dokaži....

mislim ono.... ja mogu reći da sam izmislio internet po toj logici....
1) treba vam neki modem (ima raznih)
2) treba vam account kod ISP (to je davatelj usluga za spajanje na net)
3) treba vam kompjuter koji se može spojiti
4) morate znati rukovati tzv. browserima (pretraživačima)

i onda nekoliko prevoda iz FAQa od recimo M$a......


sorry kaj nisam pretjereano impresioniran.....
ili pokaži kaj si napravio ili ono..... o čemu pričaš? wtf?
po čemu BILO KOJI (po tvojim riječima) POČETNIK može znati da ovo kaj si stavio nije hrpa sranja?

daj neke dokaze.... sorry, ali ako radiš tutorial, onda treba imati PRIMJERE I DOKAZE da ti primjeri rade...
inače i moja mama može napisati tut....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 07.09.2005 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
kolko vidim sve ovisi o klijentu....
optimiziranje ovisi o onome kaj klijent treba.

klijent nema pojma, nećeš valjda njega slušat Smile jel to znači ak klijent kaže ajmo na tu riječ da ću ja ić pozicionirat na nju, pa otkud on zna kak se to radi, to je ko da ti klijent soli pamet kak dizajnirat site Smile


ja sa mojim klijentom sve radim zajedno i prilagodjavam sve kako on zeli: normalno da mu kazem zasto se neke stvari mogu ili ne mogu a on je dovoljno inteligentan da to skuzi.
ako mu se dizajn svidja na jedan odredjeni nacin (jer njegov su target straiji ljudi) ja necu inzistirati na nekim bijesnim stvarima. i o bojama se obavezno dogovaram s njim.
i onda mu se u godinu dana prodaja poveca 5 puta.

i on je sretan, prosiruje posao sebi i meni Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 22:58    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:08; edited 1 time in total
Back to top
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:


Quote:
nisi naveo NIJEDAN primjer kako ustvari podići rating weba

kak nisam, broj 7.) linkovi prema domeni, to je jedini način za podizanje rejtinga, ako konkurencija nije bijednih 100 000

zadnji put, tebi se neću pravdat, moj tutorijal moje iskustvo i to je to, bit će mi gušt natjecat se na tražilicama sa tobom Wink


urm...sretno nam bilo, ja sam osobno uvijek rađe za suradnju, ali eto.... iskreno čisto sumnjam da ćemo se natjecat, jer je u mom opisu ponude za SEO drugačiji pristup nego kaj mislim da ga ti imaš....

niko ne traži da se pravdaš.... iznio si svoje i došao pod paljbu (ja sam jednom tolko popizdio da me nije bilo 9 mjeseci ovdi jer se nekim ljudima neke stvari nije dalo objasnit).....

moja ponuda stoji.... PM je otvoren i slobodno se javi.... kaj se mene tiče, ja nemam problema podijelit zaradu s nekim ko je stručniji od mene u nečemu....
jedino kaj za tu stručnost tražim dokaz...

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.09.2005 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e stvarno citam,, i ono, ili vam stao netko na zulj ili nesto, al mislim da lik nije to zasluzio,, jebiga,, sad se vi s nekim natjecat, ko da slusam posejdona Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 23:30    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:09; edited 1 time in total
Back to top
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
e stvarno citam,, i ono, ili vam stao netko na zulj ili nesto, al mislim da lik nije to zasluzio,, jebiga,, sad se vi s nekim natjecat, ko da slusam posejdona Smile


huh.... nije to.... ono kaj je iznio je osnove Dobrog Web Dizajna(tm) + nešto sa googlovih stranica o SEO. kaže da može stavit nekog na prvu stranicu googla, a onda je to povjerljivo..pa ak se radi o klijentu, onda bi mu svaki posjet sa mi3 dobro došo..kaj ne?...par stotina možda?.....

ja sam Senior Member na Beyond3D.... al kad počnu razvlačit o arhitekturi R520 kartice, ja se pokupim... u prevodu, to kaj je neko član nekog foruma i kaj je pokupio neke izraze od tamo ne znači ama baš ništa....

ak je tak dobar u svom poslu.... nek da link.... simple.... cijeli ovaj site se bazira na tome da ljudi potkrijepe svoje znanje linkovima...
kakav je to tut u kojem nema ni jedne reference da je nešto od predloženog uspješno?
a?
po čemu ti znaš da je taj tut OK?
jel ima neki dokaz?

Last edited by silence on 07.09.2005 23:35; edited 1 time in total

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
moja ponuda stoji.... PM je otvoren i slobodno se javi.... kaj se mene tiče, ja nemam problema podijelit zaradu s nekim ko je stručniji od mene u nečemu....


ja imam svoju firmu, stoga sorry


hehe... URL?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 23:43    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:09; edited 1 time in total
Back to top
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:


usput referenca za "cd vizitke" je doslovno smješna, bez uvrede


ubitačno smiješno... obzirom da sam ja dao referencu na ono kaj sam napravio i svako može provjerit, dok se ti skrivaš iza klijenata....

daj mi molim te reci kaj je tu toliko smiješno? pozicija?.... kaj?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 07.09.2005 23:51    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:10; edited 1 time in total
Back to top
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 07.09.2005 23:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
ma to sam rekao da te sprovociram Smile ne trebaš se ti ni meni pravdat


pravdat?.... joj, nemaš pojima, ali nije važno.
ti si mega-turbo-super-duper SEO tip ovdi, ja sam samo radio na svom webu i dao link na ono kaj sam uspio... a kaj mi je dio posla.
s druge strane.... ti bi pisao tutorial o SEO, a nemaš jednu jedinu referencu.. ili ju nećeš dati....

niti si me isprovocirao niti se ja tebi pravdam..... ovdi ima dosta ljudi koji ovo čitaju i nek sami procjene.....

po meni niko ne može držat predavanja dok ne dokaže da je ono o čemu predaje istina....

tolko tome...over and out...
ja sam gotov s ovim kupusom...

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 08.09.2005 00:04    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:11; edited 1 time in total
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 00:11    Post subject: Re: Tutorijal - Osnove optimizacije Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Kad upišem domena.com piše PR3, a kad upišem www.domena.com piše PR5?
U očima tražilice to su dva različita linka, pa svaki ima svoj PR, neki ljudi vas linkaju bez www, neki sa i tu dolazi do
cijepanja PR na dva dijela, da bi to zaobišli imate foru sa htaccessom, možete preusmjeriti sav PR sa domena.com na www.domena.com

Code:
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mi3dot.org
RewriteRule (.*) http://www.mi3dot.org/$1 [R=301,L]


Da sam admin, obrisao bi sve postove sa topica nakon trećeg-četvrtog, puknuo bi ga u sticky i dao ljudima da civilizirano postaju na njemu. BS, nov si na forumu, vidim da si upoznao Silencea. On ti inače voli ovakvim tonom govorit, i dok ga provociraš, neće stat. A ti, Silence, vidim da si si našao ravnog što se tiče prepucavanja, svađate se tko ima manji PR kao da je ovo neka Mac vs. PC rasprava.

Da i ja contributam na topic (osim onoga gore) evo algoritma po kojem se računa PR:
Quote:
Academic citation literature has been applied to the web, largely by counting citations or backlinks to a given page. This gives some approximation of a page's importance or quality. PageRank extends this idea by not counting links from all pages equally, and by normalizing by the number of links on a page. PageRank is defined as follows:

We assume page A has pages T1...Tn which point to it (i.e., are citations). The parameter d is a damping factor which can be set between 0 and 1. We usually set d to 0.85. There are more details about d in the next section. Also C(A) is defined as the number of links going out of page A. The PageRank of a page A is given as follows:

PR(A) = (1-d) + d (PR(T1)/C(T1) + ... + PR(Tn)/C(Tn))

Note that the PageRanks form a probability distribution over web pages, so the sum of all web pages' PageRanks will be one.

PageRank or PR(A) can be calculated using a simple iterative algorithm, and corresponds to the principal eigenvector of the normalized link matrix of the web. Also, a PageRank for 26 million web pages can be computed in a few hours on a medium size workstation. There are many other details which are beyond the scope of this paper.

An intuitive justification is that a page can have a high PageRank if there are many pages that point to it, or if there are some pages that point to it and have a high PageRank. Intuitively, pages that are well cited from many places around the web are worth looking at. Also, pages that have perhaps only one citation from something like the Yahoo! homepage are also generally worth looking at. If a page was not high quality, or was a broken link, it is quite likely that Yahoo's homepage would not link to it. PageRank handles both these cases and everything in between by recursively propagating weights through the link structure of the web.


BS, imam request za pojašnjenje - što Google smatra pod duplicate content: dvije indentične stranice ili jako slične? Što ako postoje dvije stranice od kojih je druga identična prvoj osim što u recimo sredini ima poseban komad contenta kojeg prva nema?

Drugo pitanje: koliko može dići PR (i može li uopće) banner na heavy traffic sajtu? Tj. da li vlasnik sajta može računati na bolji PR ako plati banner na nekom od portala tipa Iskon (po logici backlinkova)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.09.2005 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
a ok, ponašanje ti nije baš na razini, nazivat ljude kuposom i sl.

jel se da odregistrirat od foruma da vas riješim muka?


nazvo sam kupusom ovaj topic.... ne tebe....
nemoj se odregistrirat zbog loših komentara... namjera ti je bila dobra, ali nažalost ja sam takav da odgovaram na način koji si vidio.

moje ponašanje je ovakvo...ti se ismijavaš mojoj referenci, a nisi dao NITI JEDNU da potkrijepiš nekakav tut koji se da skrpat za 10 minuta uz pomoć Googla.....
dakle.... ko je ovdi lud? ja koji sam dao referencu na ono kaj sam radio i spreman sam reći kak sam došo do nje ili neko drugi ko tvrdi da sve to ima u malom prstu, ali nažalost ne može pokazati ništa, jer ovaj,urm,znate, baš i nije zgodno, da dajem linkove....

HALO??????????????

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 00:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Keye: Ti si Kristina? Uh, što ja volim to ime Smile

BS, vidim da si upoznao Keye, ona živi u Francuskoj i ja i ona se često znamo zakačit oko puno stvari, ali onako dobronamjerno kao dvije sofisticirane osobe. Možeš potražit neke starije topice da se uvjeriš. E sad, da smo se mi nakon svakog žešćeg topica odregali sa foruma, sad ne bi imao sa kime pričati, zar ne? Wink Znači nemoj se odregat, postaj i dalje svoje korisne savjete i pomiri se sa time da će uvijek doći neka osoba koja će na to jako kritično gledati.

Recimo, mogao bi navesti sve 'Darkside' metode podizanja PR koje prijete banom za sve one koji su možda pročitali to negdje i smatrali korisnim trikom.

@Silence: meni ne trebaju njegove reference da mu vjerujem. Čovjek je potkrijepio dosta svojih tvrdnji i vidim iz načina pisanja da nije to neki Uncle Joe.

Last edited by Sulien on 08.09.2005 00:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.09.2005 00:23    Post subject: Re: Tutorijal - Osnove optimizacije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:


Da sam admin, obrisao bi sve postove sa topica nakon trećeg-četvrtog, puknuo bi ga u sticky i dao ljudima da civilizirano postaju na njemu. BS, nov si na forumu, vidim da si upoznao Silencea. On ti inače voli ovakvim tonom govorit, i dok ga provociraš, neće stat. A ti, Silence, vidim da si si našao ravnog što se tiče prepucavanja, svađate se tko ima manji PR kao da je ovo neka Mac vs. PC rasprava.


ne nije.... pročitaj ispočetka.... samozvani SEOguru daje tut (kaj je OK, da u njemu ima nekaj kaj se ne može izguglat u 10 minuta) i kad ga se traži da potkrijepi svoje "znanje" JEDNIM JEDINIM linkom na ono kja je napravio...nema ga....

na moju referencu se ismijava....slobodno upiši tu referencu i vidi di je.....
ja se ne sramim ničeg, samo upozoravam ljude da nije baš sve kak nam neko priča. mi smo proveli JAKO puno vremena prilagođavajući naš web tražilicama i znam iz vlastitog iskustva kaj radi i kaj treba....

to kaj se volim raspravljat....ha čuj, nek neko popljuje tvoju referencu (provjeri ju) dok šuti ko zaliven o svojoj.....
hmmmmmm.... zanimljivo.... barem meni.....

a da ne uvlačim druge... pročitaj topic PAŽLJIVO od početka i vidit ćeš da nisam jedini koji ima....urm.... zamjerki na ovo....

ak oćeš detalje...PM....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group