Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji monitor za design?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segi



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 12
Location: MB <-> LJ

PostPosted: 26.01.2004 17:41    Post subject: Koji monitor za design? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba mi nov monitor. Neznam šta je trenutno najbolje (LCD ili CRT). Zaista me zanima koji monitor imate vi i kako vam služi. Šta mi priporučate? Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 26.01.2004 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu ti reci marku za crt ali ti mogu reci apsolutno ne lcd!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 26.01.2004 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni LCD super izgledaju. imaju jako cistu sliku i nisu mi ni boje lose. jedino me iritira to sta se puno vise vidi na slikama losa jpeg ili gif kompresija Smile
ali su skuplji malo Smile
sta se velicine tice, minimalno nekih 19''(to je valjda 18'' kod LCD-a).
ja imam CRT i svi mi kazu ne LCD, ne LCD i ne LCD. onda ja odem do tipa koji ima LCD i vidim da mu je slika na monitoru 10x bolja nego na mom CRT-u, pa mi nista nije jasno.
ma inace su CRT super sta se tice cijene i kvalitete.
ja imam samsung 959nf i meni je bas dobar. slika je super. sony, iiyama i sta ja znam vec koji monitori imaju bolju sliku ali su i dosta skuplji.

eto. necu vise. nisam ni pomoga puno, ali dobro. Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2004 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisi naveo u kojoj cjenovnoj klasi zelis monitor. lcd - definitivno ne. jest da stede prostor, ali krivo prikaziju boje. da ne kazem da se slika na njima distorzira ukoliko pokusas igrati neku iole brzu igru (tipa q3).

low level 19" monitor - samsung 959 nf (i ja ga imam). prilicno dobar, a cjenom pristupacan (oko 3000 kn kosta, mozda cak i manje jer nisam gledao dugo).
za bolju kvalitetu - 21" sony trinitron (ne znam naziv modela), samo za njega ces istovarit gr0 para.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.01.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam ti kupio prije godinu i pol polovni Sony IBM Trinitron 21" za 3.500kuna
najbolja stvar na svijetu, mislim, najbolje potroseni novac ikad

obavezno.
21" i gotovo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 26.01.2004 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iiyama @ info gama

cini mi se da je ovo najbolje sto se moze dobit za te pare (1600x1200@103Hz Shocked )

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 27.01.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ti lcd-evi izgledaju ko da su non-stop gaussian blurani

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2004 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako duke kaze,... 21" ili dva po 17" kao ja Smile
stvarno neznam kako sam mogao raditi prije kad sam imao samo jedan monitor,...
cijeli layout na lijevom monitoru, a alati i sve ostalo na desnom,...
nema bolje kombinacije, jel tak stipsa?

svakako crt,... lcd mozda jednog dana kad budu nesto valjali a da ne dodu 4000 kn

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 27.01.2004 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj sa samsungom 959nf, za 2.500 kn dobit ces odlicnu sliku, dobar ti je i LG F900P, on ti kosta cca. 2.800 kn. ako hoces potpuno ravnu sliku uzmi LGa, samsung je mrvicu zakrivljen, gotovo neprimjetno. imas i 21" samsung 1200nf (mislim da se tak zove) za nekih cca. 5.500 kn i sony modele koji su oko 9.000-10.000 kn... choose your destiny Cool

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 27.01.2004 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
ako hoces potpuno ravnu sliku uzmi LGa, samsung je mrvicu zakrivljen, gotovo neprimjetno.


koliko ja znam samsungova nf serija monitora je potpuno ravna, ali dynaflat je malo zakrivljena.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, i ja sam pljuvao po LCD-ima dok na poslu nisam dobio ovo

http://www.neovouk.com/products/S-19A.htm

monitor je predobar, al kosta toomuch (izmedju 10 i 12 000 kuna, ne znam tocno).
uopce nema iskrivljenja ni gubitaka slike al sam zato na bojama primjetio malu-malu razliku.
prestao sam ih pljuvati ali bih uvijek izabrao crt pred lcd-om.
za doma sam kupio 21" samsunga 1100df i to ne samo zbog razlike u cijeni, nego jer stvarno ima vjerniji prikaz boja.
svaki dan buljim po x sati u jednog i u drugog, i zato bi ti preporucio crt.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 27.01.2004 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovak,

imal sam LG flatron model, ekran je potpuno ravan (i slika na ekranu takoder) is kojeg god kuta da pogledas (slicno ko na LCD-u), sad imam samsunga 959 nf i slika je malo zaobljena kad pogledas donji i gornji rub ekrana...

peace...

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 27.01.2004 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

damn Smile
imam i ja 959nf i ne vidim to o cemu ti pricas. Smile
ne bi me nesto pogodilo da je zakrivljena slika, ali stvarno mi ne izgleda tako...znam da je kod onog dynaflat onaj radijus zakrivljenisti 50m i da se to jedva primjeti, ali ovde ja ne vidim zakrivljenost Smile

let's step outside!!! Smile

ma gledam iz svih kutova i ne vidim to, ima li koji drugi nacin da to saznam?

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nf je samsungova oznaka za trinitron cijevi, koje su potpuno ravne i stvarno nisam vidio nijednog xxxnf samsunga koji mi je izgledao imalo zakrivljeno.

no vidio sam kako se nf samsung ponasa sa win98 i kako iskrivi sliku. kad povuces ravnu liniju ili kvadrat, vidis da to nije kvadrat nego ga razvuce nekak cudno. na bivsem radnom mjestu smo s tim imali sranja i iskreno, uopce se ne sjecam kak smo to rijesili.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segi



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 12
Location: MB <-> LJ

PostPosted: 27.01.2004 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno vam hvala. Smile
Vjerovatno ču nabaviti CRT. Bavim se sa webdesignom i DTP tako, da so mi boje vrlo važne. Ako imate još kakav komentar ili poznate kakav dobar monitor...

@blackduke: Koju resoluciju i frekvenciju koristiš na ovem Sony monitoru ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2004 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1600 x 1200, naravno :) mora bit ta reza
(btw, 10posto ljudi na mi3 ju ima)

to ide na 85herca, inace ove manje idu na 100.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
1600 x 1200, naravno Smile mora bit ta reza
(btw, 10posto ljudi na mi3 ju ima)

to ide na 85herca, inace ove manje idu na 100.


mislim da ima vise od 10%. 20 ili 30%.
mozemo poll neki nabacit pa da vidimo koje reze ljudi imaju.
nekako mi je u dalekoj memoriji ko da je vec bila ta tema o rezolucijama, al ne mogu se sjetiti. jel bila?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2004 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na mi3ju, ovaj mjesec, a i inace je slicno... zapravo, zna biti nesto manje 800tki (oko 4%) i nesto vise 1280 (oko 30-35%)

1024x768: 40.5 %
1280x1024: 26.2 %
1600x1200: 9.6 %
1152x864: 9 %
800x600: 8.8 %
Others: 5.6 %
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 27.01.2004 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovi statsi za 800x600 ne cude, buduci da site ne stane u te dimenzije, jel, pa tko i dodje, brzo ode Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thnx na statistikama, ja bio uvjeren da puno vise ljudi ima vece rezolucije, bas sam danas pricao s nekim ljudima o toj temi, i eto bio sam u krivu.
al i oni su bili uvjereni da se male rezolucije vise ne koriste toliko. to mi je utjeha. nisam sam u neznanju Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.01.2004 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mislim da ima vise od 10%. 20 ili 30%.

domba, ja nisam bezveze blentao statistike, nego znam sa mi3 statsa
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
mislim da ima vise od 10%. 20 ili 30%.

domba, ja nisam bezveze blentao statistike, nego znam sa mi3 statsa


sad znam Wink mislio sam da govoris o 10% po nekom topicu s foruma, jer, mogao bih se zakleti da smo o velikim rezolucijama vec raspravljali i da je bila rijec o tome kako sve vise ljudi koristi 1600x1200. sorry, my mistake
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.01.2004 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:
blackduke wrote:
Quote:
mislim da ima vise od 10%. 20 ili 30%.

domba, ja nisam bezveze blentao statistike, nego znam sa mi3 statsa


sad znam Wink mislio sam da govoris o 10% po nekom topicu s foruma, jer, mogao bih se zakleti da smo o velikim rezolucijama vec raspravljali i da je bila rijec o tome kako sve vise ljudi koristi 1600x1200. sorry, my mistake


a gdje to ljudi sve vise koriste tu rezoluciju? u hrvatskoj ili?
jer ako odes s mitrija i pogledas tko surfa netom vidjet ces monitre po kucama, uredima gdje rade sekretarice, ordinacijama, trgovinama a ja vjerujem da oni iznad 19 incha tesko kupuju jer veliki ekran zauzima prostor.
a ako se profesionalno ne bavis dizajnom ne vidim neku potrebu za tako velikim ekranima i visokom rezolucijom.
globalstats iz 2003
http://www.thecounter.com/stats/2003/May/res.php
ne vjerujem da su global stats iz svibnja 2003 skocile sa 0 na 20-30% Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 27.01.2004 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma mislio sam da smo vec raspravljali o tome da ljudi (koji posjecuju ovaj forum), sve vise njih koristi velike rezolucije.
znam sve o sekretaricama, radnicima i ...
nisam znao da su brojevi za velike reze tako mali.

peace, ljudi, my mistake
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.01.2004 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:
ma mislio sam da smo vec raspravljali o tome da ljudi (koji posjecuju ovaj forum), sve vise njih koristi velike rezolucije.


ah ok, sorry, mislila sam da si poslije govorio o global stats Smile nema beda Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group