Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mod rewrite, pathovi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 10.07.2006 13:29    Post subject: mod rewrite, pathovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

prije nego sto sam odlucio ovo postat malo sam searcho po forumu ali nisam naisao na (zadovoljavajuce) rjesenje...
pa da skratim evo sto sam nasao...

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=72897#72897
Sulien wrote:
Dva pravila kod rewriteanja:

1. Pošto mod_rewrite-om u velikoj većini slučajeva radiš virtualnu strukturu sajta, relativnim pathovima do CSS-ova i JavaScripta ne valja se zamarati jer će browser od servera tražiti fajlove u direktorijima koji ne postoje. Znači, uvijek koristiti apsolutne pathove.

2. [...]


http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?p=55175#55175
Sulien wrote:
naime, browser ne zna da to nisu pravi folderi pa zbog relativnih path-ova traži nepostojeće fajlove Sad

ja sam to riješio tako da sam sve stvari koje su u "style/" i "images/" jednostavno linkao apsolutnim pathovima budući da su mi sajtovi u root-u a doma imam virtualce

problem dolazi kad site nije u root-u, pisati apsolutne pathove koji će se mijenjati je glupo

eto, ovo boldano je problem Confused

tzar wrote:
malo blesav nacin, al ovako _bj i ja rjesavamo to.
koristimo templateing engine i imamo varijablu
$root="/bec/"
ili
$root="/"

koju onda samo stavimo gdje treba nesto apsolutno linkat npr
href="{root}/css/style.css"
ako nekoristis templejtove onda samo echoaj varijablu.
nije bas elegantno, ali radi.

to mi se rješenje ne svidja a i nemam nikakav template....

ylodi wrote:
Nisam to radio ali pretpostavljam da bi jedan
<base href="http://moja.domena.com/mojroot/" />
mogao pomoći.
Onda bi se relativni linkovi trebali nastavljati na njega.

kolko je to podržano od browsera i sto mislite o tome pristupu?

ja bi radje to rijesio server-side posto sam i s te strane i zakomplicirao, al nisam siguran kako, jel mozda imate kakve ideje ?

PS. sto bude kad stavim RewriteRule u directory 'context' (u virtual hostu), kad se taj rule aktivira? (i na sto moram pripaziti ako ga stavljam tamo, jer stekao sam dojam da ga apache bas i nije bio uvazio Smile )

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2006 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znači ti bi rewriteao ali nemaš nikakav templating Confused

rješenje #1: tzar
rješenje #2: ylodi (fakat ne znam kolika je podržanost, odi na test case na w3schools)
rješenje #3: kad je HTML gotov provuci ga cijelog kroz neku funkciju koja će izmijenit URL-ove tako da na njih doda prefiks (ovako možeš i statične stranice popravit)
rješenje #4: napravi php funkciju koja ti gradi URL-ove (tako se to i radi)

code za rješenje #4:
Code:
<a href="<?= build_url('gallery', 12) ?>">odi na 12. galeriju: "ja pod tušem"</a>


kad je imaš možeš pomoću nje napravit i f-ju koja ti gradi cijeli link:
Code:
<?= build_link('gallery', 12, 'odi na 12. galeriju: "ja pod tušem"') ?>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 10.07.2006 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw. bas citam topic o templateima (dobar topic) -> http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=3277

e a ovo pod PS. to mi bas nije jasno :?

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2006 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam pojma na što misliš

edit: aha, vidim sad tvoj post scriptum

directory context unutar htaccessa bi trebao biti ekvivalentno da te rule-ove staviš u zaseban htaccess u tom direktoriju... ja to nikad nisam koristio, rewrite na jednoj razini mi je uvijek bio dovoljan
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 10.07.2006 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nemam pojma na što misliš

edit: aha, vidim sad tvoj post scriptum

directory context unutar htaccessa bi trebao biti ekvivalentno da te rule-ove staviš u zaseban htaccess u tom direktoriju... ja to nikad nisam koristio, rewrite na jednoj razini mi je uvijek bio dovoljan


ma to nije u htaccessu, doma mi je ta kanta na kojoj radim u virtual host 'contekst' pisem...

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2006 22:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, krivo sam te shvatio

dakle rewrite rules bi (po pitanju brzine) trebali uvijek biti u virtual hostu, makar na to ne možeš previše računat kod shared hostova - zato ljudi koriste htaccess, makar neki rewrite-ovi budu sporiji

ako ti apache nije baš uvažio rule-ove, šta ja znam Smile nešto si krivo napravio; na sreću dokumentacija ti dođe sa serverom i opširna je, pa pogledaj

ako izgubiš kosu nad time c/p ovdje, nema problema
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group