Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tko koga čini majmunom
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.09.2006 11:53    Post subject: Tko koga čini majmunom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radi se o novoj Vip-ovoj tv reklami sa Majmunom i telefonom - na koju se pobunila udruga potrošača.. a novinski članak je na iskonu.. http://www.net.hr/novac/page/2006/09/07/0041006.html

također se spominje u istom kontekstu reklama za T-com gdje dva smetlara izrugivaju roditelja koji nije kupio najnoviji kompjuter

Izgleda kao zanimljiva tema za raspravu...

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2006 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zato sam ja davno i raskrstio sa vipnetnom...sve je to ista banda koja je nama ovdje došla prodavat' pamet i visoku tehnologiju a istovremeno nam se smije (dovoljno je vidjeti koliko ispred su austrijanci, slovenci i ostali po pitanju mobilne i IT tehnologije)...
smiju nam se i deru nas ko' sansku kozu a mi , idioti, to masno plaćamo...
ja se fakat pitam što mi to plaćamo...nabolji primjer je plaćanje prometa na ADSL? ma koji kurčevi promet, pa toga nema nigdje...
tak nam i traba kad smo se rasprodali ko' jeftina kurva....
Back to top
View user's profile Send private message
dissident



Joined: 21 Jul 2006
Posts: 91
Location: In Between Dreams

PostPosted: 07.09.2006 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel se to meni učinilo ili te reklame imaju zvučnik i svako malo puste ziku iz 2001 odiseje u svemiru
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2006 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne želite ni znati koliko plaćaju snimanje reklamnih spotova...
najbolje od svega je što dovuku nekog režisera iz vana koji im uzme nezamislivu lovu a koliko naših mladih i talentiranih režisera ne može ni prismrditi na set...
i još neka mi neko kaže da su te njihove reklame neki state of the art...i njihove i T comove, dosadne, suhe i bezlične reklamice...
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2006 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve odjebat i na otoku od ovaca živit.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 07.09.2006 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:
sve odjebat i na otoku od ovaca živit.


slazem se. Ali posto to niko nece napraviti a drzava i dalje gleda svoj interes, a ne naš bit ćemo muzeni dok se to ne promijeni. Kod nas sve oduvijek dolazi sporo i ja sam se na to naviknuo. Sto se mobilnih operatera tice, koliko znam prije su se dogovarali oko cijena koje ce stavljati za svoje usluge. Pretpostavljam da je tu nesto puklo pa idu sa takvom cijenom. Sto se reklame tice, ko god u toj reklami vidi sebe kao majmuna mislim da to i je.

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.09.2006 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemojte puno skrenit sa teme.. siguran sam da svi imamo dovoljno materijala za srat po Vip-u i T-comu..

Mene zanima kako ljudi percipiraju tu reklamu. I zanimljivo mi je što netko uspoređuje majmuna sa potrošačem. Iako mi se čini da nema nikakave zle namjere od tvoraca ove reklame - isto tako mi se čini da nije ni udruga potrošača toliko glupa da ne kuži asocijaciju na Cubrikovu Odiseju. Čini mi se da je ovaj prigovor normalan jer se ljudi osjećaju iskorištenim (da ne kažem nešto vulgarnije).. tako da svi traže i ovakve reklame da se oruše na te dvije kompanije.

Ova percepcija majmuna kao potrošača mi je donekle razumljiva jer ipak je sastav našeg stanovnišva - većina penzioneri i stariji ljudi (moja baba popizdi kad čuje na televiziji da je "čovik nasta od majmuna")

Meni ova reklama osobno - ima barem neku bazu/vic za razliku od svih ostalih u cijeloj kampanji.. ova sama baza po sebi mi ne smeta.. ali mi smeta u kontekstu cijele kampanje (koja je sterilna, glupi manekeni, glupi lifestyle i pizdarije)

Na kraju mogu reči da mi je živce digla puno više ona reklama "Tata, tata vidi ovo je kompjuter isti kao naš" - smetlari se smiju.. takve reklame oblikuju mišljenje i potrošački apetit kod mlađih.. materijalizam do te mjere da moraš imat sve NAJNOVIJE proizvode

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2006 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u pravu si potupuno, Dead. Sigurno u Vipu nisu s tom namjerom išli kad su radili i pustili reklamu u opticaj, no, mislim da bi zbog svega što si naveo trebali biti malo oprezniji jer, ne razmišljaju svi kao ti, ja ili većina modernih ljudi...
reklama, gledana sama sa sebe, naravno da ima bazu i tu sve štima, no, 90% ljudi će se vidjeti kao majmuni kojima treba što bolje prodat svoj proizvod, i to masno prodat...
I dalje tvrdim da žestoko debelo preplaćujemo sve njihove usluge...
Back to top
View user's profile Send private message
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 07.09.2006 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da,onu reklamu sa smetlarima sam i prije komentirao...reklama je gnjusna za bilo koga ...pa i za elitu u Dubaiu...onaj koji ju je osmislio je zadnje smeće od čovjeka...ljudi takve kompjutere i danas daruju humanitarno neka nekom makar posluži za partiju karata...totalni neukus...
over and out
Back to top
View user's profile Send private message
dissident



Joined: 21 Jul 2006
Posts: 91
Location: In Between Dreams

PostPosted: 07.09.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

takav komp ja imam doma. služi za čitat tabove i staroj za kartat. za sve ostalo je zakurac
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.09.2006 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja doma imam komp iz 1999. i još uvijek se na njemu da radit web ili nešto jednostavno.. jedini je zajeb što ima Windows 98

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.09.2006 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hippie alert

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.09.2006 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dissident



Joined: 21 Jul 2006
Posts: 91
Location: In Between Dreams

PostPosted: 07.09.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
ja doma imam komp iz 1999. i još uvijek se na njemu da radit web ili nešto jednostavno.. jedini je zajeb što ima Windows 98

ja još imam PC 256 iz 80ineke. radi ali nemreš niš radit na njemu Laughing
za 20 godina u muzej za masne pare
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 07.09.2006 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj stari skuplja te stare junkove.. imam Pc XT.. imam Orao, imam onaj prvi najprimitivniji Atari konzolu - na kojoj moš samo igrat Pong

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.09.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa zapravo ... bilo je puno primitivnijih reklama prije, na koje se ljudi nisu toliko "šokirali" Confused ovo je ništa

očito kad je reklama baš zaista nizak udarac, ljudi to ni ne skuže nego im je super
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Marinshe



Joined: 01 Jul 2006
Posts: 60
Location: Osijek

PostPosted: 07.09.2006 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam to tako shvatila, mislim da su samo htjeli prikazati evoluciju "žicane" komunikacije i onaj majmun im je bas dobro napravljen. Ponudu nisam proucavala. Mogu ce je da podvaljuju kojekakve "pakete" i opcije ali boze moj tko to danas ne radi...pocevsi samo od T-coma... Ako nista drugo barem su dobili dodatni medijski prostor!

_________________
web: http://www.marinshe.com // photo blog: http://marinshe.bloger.hr // dA: http://marinshe.deviantart.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.09.2006 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ideja je valjda bila evolucija u telefoniranju, čovjek je kao evoluirao iz nečeg sličnog majmunu. sve u svemu kao ideja možda moglo, izvedba kao i sve ostale od vipa su mi pomalo već zamorne ... malo black and white, pa malo "fraktala" u boji ...

a da nas kradu na sve strane kad smo glup narod i da mi se gade i jedni i drugi ...

btw, inspiracija im je valjda bila ono iz zoolandera kad se owen i ben pretvaraju u majmune iz odiseje i pokušavaju iz iMaca "izvaditi" fajle ... zakon scena!

G.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 07.09.2006 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja mislim da su telefoni najviše uvrijeđeni, jer ih se poistovjećuje sa onim starim, crnim, šalterskim pulsnim telefonima..
da sam telefon, ja bih popizdio..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 08.09.2006 08:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma daj, ti telefoni su baš retro-sexy (ne retro_one, ne mislim na tebe Laughing )

Što se starih računala tiče probajte neki linux natovariti gore sa fluxboxom kao WM-om.

A reklama k'o reklama, tko još nije navikao da iza velike i istaknute cijene uvijek postoji i small-print neće baš najbolje proći Rolling Eyes Ideja sa majmunom mi je skroz OK, no malo su se zaletili možda sa činjenicom da reklamu gledaju i ljudi koji nisu njihova ciljna publika i da bi se oni mogli naći uvrijeđenima...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 08.09.2006 08:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je.. i ja kažem da je vipova reklama totalno diskriminirajuća i vrijeđa.
Zašto bi samo gorile bile face i showmeni

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2006 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda i t-com ima prste u tome ...
prpa ih ulovila da će piplsi odje* fiksnu telefoniju

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
cheezus



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 15

PostPosted: 11.09.2006 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi koja debilana... reklama je prosječna, a da nekog vrijeđa - bs! mene vrijeđaju banalni stavovi ljudi iz "Potrošača" (koji bi se mogli baviti pravom zastitom potrošača - npr. još uvijek se u nekim trgovinama naplaćuju vrećice s reklamom...) a i nekih ljudi na ovom forumu... ne kuzim cemu takvo doslovno shvaćanje reklama ( i ove i T-Comove s kompovima u smeću... i puno drugih...)

svi koji sad pljujete po tome, za 5 minuta ćete na drugom forumu kukati kako kod nas nema fora reklama. a nema ih jer se klijenti boje svake bakice koja ce, ako naprave nesto "drugačije", uprijeti prstom i razapeti ih u novinama...

ja isto ne volim velike korporacije (kako lekke lijepo reče: hippie alert) i one su savršena meta za pljuvanje ali ovakvo banaliziranje je (ak niš drugo) banalno Shocked

p.s. i ako se nekom slučajno učini, da ga preduhitrim - nemam veze ni s jednom od navedenih reklama niti s agencijama koje su ih smislile
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.09.2006 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cheezus wrote:
ljudi koja debilana... reklama je prosječna, a da nekog vrijeđa - bs! mene vrijeđaju banalni stavovi ljudi iz "Potrošača" (koji bi se mogli baviti pravom zastitom potrošača - npr. još uvijek se u nekim trgovinama naplaćuju vrećice s reklamom...) a i nekih ljudi na ovom forumu... ne kuzim cemu takvo doslovno shvaćanje reklama ( i ove i T-Comove s kompovima u smeću... i puno drugih...)
e


znaci po reklame se gledaju "povrsno", tj.prihvacaj sve sto ti se servira i nemoj to shvatiti doslovno.
u principu ti potrosaca stavljas u totalno pasivnu poziciju onoga tko prihvaca (povrsno ili ne) i ne reagira.

a stavovi udruge potrosaca uopce nisu banalni dok god se takve stvari moraju naglasavati onima koji prave glupe reklame.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 11.09.2006 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile) kaj se bunite evo vec se 4 dana raspravlja o toj reklami. Zar nije uspjela?

"Sve jedno sto o meni pisete, ispravno napisite moje ime"
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group