Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
FORUM tutorial

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 20.04.2005 15:09    Post subject: FORUM tutorial Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte, ako mi netko molim vas, moze rec ima li negdje na webu tutorial o tome kako napraviti forum! sto se njega tice, totalni sam pocetnik a htio bih znati kako ga postaviti i sve u vezi njega jer, boze moj, bit ce mi vazno to u buducnosti!
Back to top
View user's profile Send private message
Julius



Joined: 18 Dec 2004
Posts: 376
Location: Jastrebarsko

PostPosted: 20.04.2005 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
dajte, ako mi netko molim vas, moze rec ima li negdje na webu tutorial o tome kako napraviti forum! sto se njega tice, totalni sam pocetnik a htio bih znati kako ga postaviti i sve u vezi njega jer, boze moj, bit ce mi vazno to u buducnosti!


I meni bi to trebao, imamo isti problem..

_________________
BOlje biti mrtav Pijan nego mrtav Trijezan...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
excal1bur



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 70

PostPosted: 20.04.2005 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa neznam bas da li postoji tutorial kako instalirati forum, jer se nema tu neke filozofije.

Ali kad vec ne znas evo uputa ukratko.

Nakon sto uploadas forum, kreiraj My SQL database i kreiraj username i password za tu bazu, nakon toga odi na instalaciju foruma tu upisi podatke o My SQL bazi, svoej podatke i instaliraj ga, nakon toga obriši folder contrib i install i to bi bilo to (phpBB).

Sto se tice instalacije raznih hackova, to ovisi o kojem hacku se redi, ali svaki ima u folderu i upue za instalacij. Mozes si instalirati i Easy mod, koji automatski instalira neke hackove, ali zna cesto i shebati forum, pa ti sad odluci Smile

btw. u krivom pod-forumu si otvorio topic Wink

_________________
Dulce et decorum est pro partia mori.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 20.04.2005 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel ti trebas napraviti ili postaviti forum?

ako se radi o postavljanju, i ako se radi o phpBB-u, postoji userguide.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
godza



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 19
Location: Novi Sad, SCG

PostPosted: 20.04.2005 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ako pitas kako napraviti forum, onda se lepo saberi malo, i razmisli kakvo pitanje si postavio.

Pa zatim uzmi neku knjigu iz nekog skript jezika (recimo PHP, ASP i JSP) i knjigu iz neke baze podataka (recimo MySql, Firebird, PostgreSql ili MSSql) nauci osnove programiranja i na dobrom si putu.

Ovako, kako si postavio pitanje je isto kao da si postavio "kako da napravim avion"

Ako si ipak mislio kako instalirati vec gotov forum, onda ti opet ne bi skodilo da naucis malo PHP-a i MySql, pa da konsultujes User Guide foruma koji nameravas da instaliras (PHPbb verovatno)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 08:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ti tutorial o tome:

http://www.elitesecurity.org/tema/7849/0#58687

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no dobro, ispricavam se na krivom izrazavanju!
al u svakom slucaju hvala vam..iako mi nije bas previse jasno bilo ovo na forumu al eto...prckat cu pa sta bude Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
liban0n



Joined: 10 Feb 2004
Posts: 128
Location: Dubrovnik, Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam ako ti nije bilo jasno na forumu da nemas bas puno znanja o PHPu i bazama podataka,zar ne?!?

Daklem tvoja greska je sto se odmah hvatas u kostac sa pravljenjem foruma ...

Ti bi prvo trebao www.php.net/manual/en
i krenut sa upoznavanjem.
A onda osnove ubacivanja podataka u bazu, i ostaloga ...

To je iso ko da netko nezna plivati a odma bi ronio sa bocama .... (glupav primjer ali slican).


Isto tako vecina trazi gotova rjesenja .... tako ne ide ... nego krv, znoj, suze .... pa kad to prođe onda si PHP guru crni pojas 3 dan .

_________________
mount -t swap /dev/brain /mnt/head
look'n for a job
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ilija Studen



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 27
Location: 127.0.0.1

PostPosted: 21.04.2005 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već je bilo priče o pravljenju foruma i većina se složila oko jednog: ako ti ne treba nešto ultra specijalno onda je prava ludost praviti sopstveni forum. Jednostavno ne vredi trošiti vreme na to...

_________________
Blog: Web dizajn, web razvoj, programiranje, random
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 21.04.2005 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bolje rjesenje ti je uzeti vec gotovi forum (phpBB) i samo ga konfigururas na serveru i sve je gotovo za 2 min.
A ako zelis napisati bas svoj forum, go ahead, ali to ti je vec gubitak vremena.
ALI je dobro za ucenje php i rada sa MySQL-om. procitaj par tutoriala, kreni u lagano ucenje.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dotTOM



Joined: 02 Apr 2005
Posts: 340
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2005 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa da, ne kuzim se uopce u to...zato i jesam postavio ovaj topic!
i mislio sam upravo na to, da skinem gotov forum i samo ga postavim na net...naravno uz osnovne bar promjene, tipa logotip i sl...
Back to top
View user's profile Send private message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 22.04.2005 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa onda skines phpbb, uploadas ga i slijedis upute kod instaliranja ... i to je to
ak te sta muci imas readme i support i deri Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group