Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash: _xscale, _yscale ili nesto drugo?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.07.2006 09:18    Post subject: Flash: _xscale, _yscale ili nesto drugo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim jednu kartu u Flashu. Micat po karti se moze povlaceci se po karti s misem. Moze se povecavat i smanjivat kartu.. itd itd
E sad...! Karti mijenjam velicinu tako da mijenjam _xscale i _yscale od tog mc-a di mi je karta. problem je u tome da se to smanjivanje ili povecavanje desava prema centru tog mc-a tj. postavljenog registrationa pri kreiranju simbola (a to je centar) - a ne prema centru trenutno vidljive karte. Rolling Eyes
recimo da sam sad u gornjem desnom kutu karte, i kad stisnem na smanjivanje ja zelim da mi se karta smanjuje prema centru trenutno vidljivog dijela karte a ne prema centru cijele karte... if you know what I mean!

ima li netko ideju kako to rijesit Question

jako zahvalna..
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.07.2006 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

anyone Idea Question
Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 12.07.2006 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ha, vjerojatno nije ono sta trebas jer si vec napravila veci dio,
ali mozda ti ovo sta pomogne Map with pan, zoom and selection
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.07.2006 23:10    Post subject: Re: Flash: _xscale, _yscale ili nesto drugo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
Radim jednu kartu u Flashu. Micat po karti se moze povlaceci se po karti s misem. Moze se povecavat i smanjivat kartu.. itd itd
E sad...! Karti mijenjam velicinu tako da mijenjam _xscale i _yscale od tog mc-a di mi je karta. problem je u tome da se to smanjivanje ili povecavanje desava prema centru tog mc-a tj. postavljenog registrationa pri kreiranju simbola (a to je centar) - a ne prema centru trenutno vidljive karte. Rolling Eyes
recimo da sam sad u gornjem desnom kutu karte, i kad stisnem na smanjivanje ja zelim da mi se karta smanjuje prema centru trenutno vidljivog dijela karte a ne prema centru cijele karte... if you know what I mean!

ima li netko ideju kako to rijesit Question

jako zahvalna..

mozes ga probati pri svakom zoom-in, zoom-out repozicionirati - dakle, znas koji je prije bio centar, ako si odzumirala 50%, onda se i koordinata centra pomaknula 50%, pa i koordinata tvog trenutnog viewporta isto 50%...i jednostavno repozicioniras viewport da bude ispravno postavljen.

takodjer, probaj koristiti width i height, mislim da smo mi to ovdje koristili
http://www.karlovac.hr/karta/karta-2.htm

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group